У Комітеті Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури 13-15 серпня 2024 року обговорювали оновлений текст законопроєкту "Про залізничний транспорт України". Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ВС визначив, коли виготовлення товарних бензинів не потребує отримання ліцензії".
Як зазначається, на розгляді в Комітеті були два законопроєкти "Про залізничний транспорт України", подані народними депутатами України: реєстраційний № 1196 від 29.08.2019 та реєстраційний № 1196-1 від 06.09.2019.
10.04.2024 Комітет ці законопроєкти розглянув та у висновку відзначив, що їх положення потребують суттєвих змін і не можуть бути прийняті в поточних редакціях з огляду на висловлені до законопроєктів зауваження та пропозиції, необхідність наближення національного законодавства до оновленого законодавства ЄС у сфері залізничного транспорту, а також на реалії та виклики сьогодення, особливості функціонування залізничного транспорту в умовах воєнного стану та в післявоєнний час. 25.04.2024 Верховна Рада відхилила законопроєкти.
У Раді повідомили, що робочою групою за участю представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, АТ "Українська залізниця" та Комітету було підготовлено текст законопроєкту в новій редакції. Мета документа:
- підвищення ефективності управління та функціонування залізничного транспорту;
- лібералізація у цій сфері та створення умов для розвитку конкурентного середовища на ринку залізничних перевезень;
- покращення якості та доступності послуг перевезень залізницею.
Напрацьований законопроєкт презентує нову модель ринку залізничних перевезень, подібну до європейських залізничних систем, та спрямований на виконання Угоди про асоціацію, згідно з якою Україна має імплементувати в національне транспортне законодавство положення основних актів права ЄС (директив, регламентів) у сфері залізничного транспорту.
Як зазначається, після додаткового опрацювання та обговорення зауважень і пропозицій, що заплановано здійснити в Комітеті найближчим часом, законопроєкт буде внесено до Верховної Ради для його реєстрації та розгляду.