Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У Раді зареєстрували законопроєкт, що регулює Telegram: деталі".
Законопроєктом пропонується внести зміни до Законів України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України" та "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".
Змінами пропонується надати пріоритетне право на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внутрішньо переміщеним особам з-поміж категорій громадян, які:
- досягли пенсійного віку;
- мають на утриманні дитину віком до шести років;
- мають на утриманні двох неповнолітніх дітей;
- мають на утриманні дитину з інвалідністю;
- виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років;
- є особами з інвалідністю III групи.
Як зазначається, комітет ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав законопроєкт, оскільки розв'язання житлового питання для внутрішньо переміщених осіб є особливо важливим та актуальним, тим більше для таких категорій громадян, які не можуть самі себе забезпечувати. Водночас комітет зауважив, що запропоновані зміни до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" є зайвими, оскільки в ч. 1 ст. 9 вищезазначеного закону передбачено, що ВПО має інші права, визначені Конституцією та законами України.
Під час обговорення члени Комітету підтримали законопроєкт, оскільки ним пропонується надати пріоритетне право на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна найбільш соціально незахищеним категоріям внутрішньо переміщених осіб.
Водночас члени Комітету погодилися із висновком Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин щодо недоцільності внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та зауваженнями Міністерства соціальної політики України щодо уточнення термінології стосовно малолітніх та неповнолітніх дітей. На думку членів Комітету, відповідні зміни мають бути внесені до законопроєкту під час його підготовки до другого читання.