07 грудня 2023, 14:30

У Мін'юсті розповіли, як уберегтися від телефонного шахрайства

Пресслужба Мін'юсту

Шахраї викрадають гроші з рахунків через добре відомі схеми телефонного шахрайства. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Підключення нотаріусів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна: що треба знати".

Як їм це вдається? У Мін'юсті вказали, що це тому, що шахраї добре знають, на які больові точки "натиснути", аби отримати необхідну інформацію.

"В основі більшості легенд шахраїв – тривожна ситуація та залякування. Приклад такої типової легенди – це коли шахраї телефонують від імені працівника служби безпеки банку та повідомляють, що з рахунку громадянина намагаються зняти кошти. За таких умов у потенційної жертви погіршується критичне мислення і вона більш схильна розголосити секретні дані про свої картки та рахунки"– йдеться в повідомленні.

У міністерстві також повідомили про головні індикатори розмови з шахраєм. Так, необхідно припинити розмову, якщо:

  • запитують термін дії картки, тризначний номер на звороті картки, паролі, коди банків та мобільних операторів, пін-код до картки;
  • керують у телефонній розмові вашими діями (просять зробити трансакцію, зняти готівку, встановити програму на ваш пристрій тощо);
  • просять сфотографувати та переслати/надати фото платіжної картки;
  • лякають, що ваша картка заблокована, а злочинці зламали рахунок;
  • просять перейти за посиланням та зазначити всі персональні дані та реквізити платіжної картки.

Не важливо, яка сталася ситуація, але працівники банку, НБУ, правоохоронних органів чи будь-якої іншої установи не проситимуть виконати подібні дії.

"Якщо ви випадково повідомили шахраєві реквізити картки, банківський код зі смс – негайно заблокуйте картку чи змініть пароль до інтернет-банкінгу. Якщо ви випадково повідомили шахраєві пароль до інтернет-банкінгу – негайно заблокуйте картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку за номером, зазначеним на звороті картки. Якщо ви постраждали від шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції", – вказали в міністерстві.

Більше інформації про правила платіжної безпеки можна дізнатися на сайті #ШахрайГудбай.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати