27 травня 2023, 14:35

У Мін’юсті продовжують первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС

Пресслужба Мін’юсту

Міністерство юстиції України продовжує здійснювати первинну оцінку стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 189 під керівництвом заступниці Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць. Про це повідомила пресслужба Мін’юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄС продовжив режим безмитної торгівлі з Україною".

Як зазначається, переговорні розділи 23 і 24 вміщують в себе близько 1300 актів права Європейського Союзу (acquis ЄС); також до них додаються акти з інших переговорних глав, які входять до сфери компетенції Міністерства юстиції України. Ці глави охоплюють права людини, юстицію, свободу та безпеку, що є основними цінностями Європейського Союзу.

У міністерстві зазначили, що Україна зобов'язана відповідати цим стандартам та підтримувати їх належне застосування. Виконання зобов'язань за Розділами 23 та 24 acquis ЄС вимагає від нашої країни реформування судової системи, боротьбу з корупцією та забезпечення прав людини. Ці процеси потребують значних зусиль та ресурсів, але вони є необхідними для розвитку демократії та зміцнення верховенства права в Україні.

"Для більш комплексного аналізу європейського законодавства та ефективного виконання доручення Кабінету Міністрів України ми залучили проєкти міжнародної технічної допомоги, а також наразі здійснюємо комунікацію з громадськими об’єднаннями, які мають відповідну експертну спроможність, закладами вищої освіти та фондами. Наразі ми вже отримали відповіді та залучили до роботи дуже професійних та відомих у цій сфері експертів, які допоможуть нам на етапі первинної оцінки й надалі формуватимуть можливу робочу групу з підготовки вже безпосередньо до перемовин про членство. Синергія міністерства та представників громадянського суспільства, проєктів міжнародної технічної допомоги – це важливий ключ до встановлення довіри з боку європейських партнерів та наших громадян щодо кінцевих результатів первинної оцінки імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС)", наголосила Валерія Коломієць.

За її словами, селф-скринінг у сферах юстиції, свободи, безпеки, правосуддя та фундаментальних прав допоможе:

  • чітко визначити, на якому етапі наразі перебуває Україна в імплементації європейського законодавства, які покриваються цими політиками ЄС;
  • окреслити напрями, де потрібно посилити та пришвидшити зусилля;
  • сформувати нові точки відліку руху.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати