Міністерство юстиції України продовжує здійснювати первинну оцінку стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 р. № 189 під керівництвом заступниці Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць. Про це повідомила пресслужба Мін’юсту.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄС продовжив режим безмитної торгівлі з Україною".
Як зазначається, переговорні розділи 23 і 24 вміщують в себе близько 1300 актів права Європейського Союзу (acquis ЄС); також до них додаються акти з інших переговорних глав, які входять до сфери компетенції Міністерства юстиції України. Ці глави охоплюють права людини, юстицію, свободу та безпеку, що є основними цінностями Європейського Союзу.
У міністерстві зазначили, що Україна зобов'язана відповідати цим стандартам та підтримувати їх належне застосування. Виконання зобов'язань за Розділами 23 та 24 acquis ЄС вимагає від нашої країни реформування судової системи, боротьбу з корупцією та забезпечення прав людини. Ці процеси потребують значних зусиль та ресурсів, але вони є необхідними для розвитку демократії та зміцнення верховенства права в Україні.
"Для більш комплексного аналізу європейського законодавства та ефективного виконання доручення Кабінету Міністрів України ми залучили проєкти міжнародної технічної допомоги, а також наразі здійснюємо комунікацію з громадськими об’єднаннями, які мають відповідну експертну спроможність, закладами вищої освіти та фондами. Наразі ми вже отримали відповіді та залучили до роботи дуже професійних та відомих у цій сфері експертів, які допоможуть нам на етапі первинної оцінки й надалі формуватимуть можливу робочу групу з підготовки вже безпосередньо до перемовин про членство. Синергія міністерства та представників громадянського суспільства, проєктів міжнародної технічної допомоги – це важливий ключ до встановлення довіри з боку європейських партнерів та наших громадян щодо кінцевих результатів первинної оцінки імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС)", – наголосила Валерія Коломієць.
За її словами, селф-скринінг у сферах юстиції, свободи, безпеки, правосуддя та фундаментальних прав допоможе:
- чітко визначити, на якому етапі наразі перебуває Україна в імплементації європейського законодавства, які покриваються цими політиками ЄС;
- окреслити напрями, де потрібно посилити та пришвидшити зусилля;
- сформувати нові точки відліку руху.