Напередодні святкування 24-і річниці прийняття Конституції України в Конституційному Суді стартував "Конституційний тиждень". У рамках його проведення заплановано низку заходів, зокрема, проведення міжнародної конференції, присвяченої проблематиці інтерпретації в конституційному судочинстві, онлайн-семінарів, у яких візьмуть участь очільники та судді органів конституційної юрисдикції іноземних держав, провідні вітчизняні й міжнародні експерти інші заходи.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На сьогодні склалася критична ситуація із забезпеченням відправлення правосуддя, - ДСА України".
Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Конституційний тиждень було розпочато із робочої зустрічі Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Послом Генріком Вілладсеном.
На початку зустрічі сторони відзначили конструктивний характер довготривалого співробітництва між КСУ та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Олександр Тупицький від імені Конституційного Суду України висловив вдячність Послу за постійну підтримку, наголосивши, що Координатор проектів ОБСЄ в Україні був і залишається одним із найнадійніших партнерів Суду впродовж багатьох років.
Сторони також обговорили питання імплементації інституту спеціального радника, наголосивши на його перевагах. Висновки незалежних експертів, що містять кращі європейські правозахисні практики, дозволять посилити авторитет рішень Конституційного Суду України.
У свою чергу Координатор проектів ОБСЄ в Україні зауважив, що інститут спеціальних радників є гарним інструментом для усунення політичної складової в роботі КСУ. Посол наголосив, що європейські партнери вважають незалежність діяльності Конституційного Суду України важливим елементом демократичного суспільства, де поважають верховенство права.
Наприкінці зустрічі сторони висловили підтримку одна одній, окреслили можливі форми співпраці в майбутньому та запевнили у необхідності подальшого розвитку партнерських відносин.
Нагадаємо, КСУ визнав неконституційними положення ч. 3 ст. 307 КПК України.