14 грудня 2021, 19:11

У Франції підтримали закон про ув’язнення за булінг у школі

Нижня палата парламенту Франції підтримала законопроєкт, що пропонує запровадити кримінальну відповідальність за булінг у школі. Депутати заявили, що суспільство потребує «тривожного дзвінка» щодо серйозності нападів та образ дітей один на одного.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Великобританії заборонять рекламу косметичної хірургії через її негативний влив на молодь"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Положення нового закону стосуються як дітей, так і дорослих у школах та університетах. Кривдників можуть покарати штрафом у розмірі 45 тис. євро та строком ув’язнення до 3-х років. Якщо постраждалий від булінгу скоїть самогубство або спробує це зробити, то покарання може сягати 10 років позбавлення волі та штрафу в 150 тис. євро.

Законопроєкт також збільшує ресурси для проведення профілактики та підвищення обізнаності, а також покращує умови участі дітей у громадських освітніх програмах щодо булінгу. Деякі депутати стверджують, що ризик тюремного ув'язнення та судимість слугуватимуть головним стримувальним чинником.

Депутат Ерван Баланант, який розробив законопроєкт, зазначив, що новий закон і високі покарання є способом «взаємодіяти з усім суспільством». За його словами, це надіслало сильний сигнал і «шокову хвилю» суспільству з метою підвищення обізнаності про руйнівні наслідки булінгу. Він стверджує, що нове законодавство допоможе навчити людей як запобігати булінгу.

«Йдеться не про те, щоб відправляти дітей до в’язниці, – підкреслив Баланант. – Існує система правосуддя для неповнолітніх, яка враховує вік обвинуваченого та його здатність усвідомлювати свої вчинки. Водночас цей закон допоможе встановити систему цінностей суспільства».

Запропонований законопроєкт підтримав Міністр освіти Жан-Мішель Бланке. Він зазначив, що проєкт дає суспільству сигнал про те, що «ми ніколи не погодимося, щоб життя наших дітей було зруйноване». За попередніми оцінками, приблизно кожна десята дитина у Франції постраждала від знущань, а соціальні мережі збільшують потенціал для публічних насмішок та принижень. Бланке наголосив, що проєкт закону є «засобом забезпечення цінностей республіки».

Тепер законопроєкт передадуть до Сенату та розглянуть на сесії Парламенту в лютому.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати