30 липня 2019, 17:35

У ФБР нараховується 1000 розслідувань щодо розкрадань китайцями інтелектуальної власності

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

У Федеральному бюро розслідувань США (The Federal Bureau of Investigation - FBI) відкрито близько 1000 розслідувань спроб крадіжки інтелектуальної власності, причому майже всі вони пов'язані з китайцями, заявив у вівторок 23 липня 2019 р. директор ФБР Крістофер Рей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Немає такої країни, яка представляє зараз більш серйозну загрозу контррозвідки для цієї країни, ніж Китай ... і я не говорю про це легковажно», - заявив Рей в судовому комітеті Сенату.

«Ми маємо, як говоримо, ймовірно, більше тисячі розслідувань по всій країні, пов'язаних зі спробами крадіжки інтелектуальної власності США, будь то економічне шпигунство або протидія поширенню. Майже всі ведуть назад в Китай, - сказав він. - Це загроза, яка є глибокою, різноманітною, широкою і неприємною. … Не помиляйтеся, що це важливий пріоритет для всіх нас».

В останні роки різко зросли арешти людей, причетних до китайських операцій по крадіжці корпоративних секретів США, будь то з корпоративних причин або для отримання секретів захисту. Вашингтон каже, що проблема ускладнюється пекінської програмою «Тисяча талантів», яка пропонує фінансові нагороди китайським професіоналам за кордоном, які повертають передові технології в Китай. Ця стурбованість призвела до посилення віз для китайських дослідників, які бажають поїхати до Сполучених Штатів.

У червні Міністерство енергетики США прийняло рішення заборонити своїм вченим брати участь в програмі «Тисяча талантів» із метою захисту конкурентоспроможності США і національної безпеки.

Рей підкреслив, що уряд Китаю використовує «не тільки урядовців, а й організації приватного сектора, нетрадиційних колекціонерів тощо, щоб піднятися по економічним сходам за наш рахунок».

«Китай веде боротьбу поколінь тут, - зазначив він. - Я хочу бути зрозумілим. Мова йде не про китайський народ в цілому, а про китайців-американців у цій країні».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати