08 жовтня 2021, 19:06

У Данії працедавцям заборонять питати вік кандидатів на роботу

Заборону запитувати про вік кандидата на роботу закріпили у новій угоді між урядом Данії, організаціями праці та місцевою владою. Це зроблено з метою зменшення нестачі робочої сили, яка зараз існує в країні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В законодавстві України може з'явитися трудовий договір з нефіксованим робочим часом"

Про це повідомляє вебсайт The Local.

Згідно із запропонованими правилами, які має ухвалити парламент, роботодавцям буде заборонено запитувати потенційних кандидатів на роботу про їхній вік.

Угода, яка спрямована на кілька сфер ринку праці, покликана запобігти неможливості працевлаштування літніх людей через їхній вік.  Також домовленість включає фінансування курсів для випускників. Курси мають допомогти молоді вийти на ринок праці незабаром після закінчення навчання.

Провайдери страхування на випадок безробіття (A-kasser) та центри зайнятості будуть зобов’язані поширювати актуальну інформацію про вакансії та організовувати зустрічі компаній з відповідними кандидатами на роботу.

«Мета полягає в тому, щоб жоден претендент не залишав співбесіду в центрі зайнятості, не будучи поінформованим про те, де є вакансії, на які вони, як очікується, будуть подавати заявку», - йдеться в угоді.

Також буде створено фонд, з якого можна подати заявку на фінансування для спілкування, пов’язаного з роботою. Фонд буде виділяти по 15 млн крон на рік у 2022 та 2023 роках.

Нові правила також посилять вимоги до людей, які отримують страхування на випадок безробіття через систему A-kasse. Для таких людей встановлять мінімальну кількість заяв про роботу, які їм необхідно буде надіслати щотижня потенційним роботодавцям. Шукачі роботи, які не подали заявку на роботу протягом місяця, будуть викликані на прийом до центру роботи, а також будуть санкціоновані.

Проте остання пропозиція не була підтримана організацією профспілок Fagbevægelsens Hovedorganisation (FH), яка, однак, вирішила підтримати загальний пакет. «Ми знаємо, що безробітні дійсно хочуть працювати, і ми вважаємо, що правила вже достатньо суворі», - сказала голова організації Лізетт Рісгард.

Угода також передбачає допомогу компаніям у працевлаштуванні працівників з інших частин Європи.

Міністр зайнятості Пітер Хаммельгард назвав угоду розумною та збалансованою, додавши, що це допоможе вирішити проблему дефіциту робочої сили та залучить більше людей до роботи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати