30 вересня 2021, 10:15

У Білорусі може з’явитися нова Конституція. Що зміниться?

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив, що в лютому 2022 р. у країні відбудеться референдум щодо нової Конституції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Через кордон – за чужим паспортом"

Про це повідомляє вебсайт euronews.

Лукашенко зазначив, що нова структура перерозподілить повноваження між основними гілками влади та створить новий керівний орган – Всебілоруські народні збори. Однак політологи зауважують, що цей крок може ще більше закріпити його контроль над владою. Раніше Лукашенко заявляв, що піде з посади Президента після ухвалення нової Конституції, але останнім часом він перестав згадувати про таку можливість. Виступаючи в Мінську, Президент Білорусі вкотре пообіцяв не допустити опозицію до влади, наголосивши, що вони «зруйнують країну».

Нагадаємо, у Білорусі вже кілька місяців продовжуються демонстрації після спірного переобрання Лукашенка на шостий термін. Понад 35 тис. людей були заарештовані в результаті придушення мітингів опозиції, інші були змушені шукати притулку за кордоном. Білоруська опозиція та міжнародні організації пропонували переговори між урядом та опозицією за участю посередників, але Мінськ відхилив ці пропозиції.

На Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй Міністр закордонних справ Білорусі звинуватив західні країни у проведенні «масштабної гібридної війни» проти Мінська. Володимир Макей наполягав на тому, що президентські вибори переміг Лукашенко, та стверджував, що іноземні держави не зможуть змінити уряд.

Європейський Союз та Сполучені Штати ввели санкції проти Білорусі після проведених урядом репресій. Макей заявив, що санкції порушують міжнародне право та збільшують «потенціал конфлікту й ворожнечі». Окрім того, ЄС звинуватив білоруську владу в організації потоку мігрантів з країн Близького Сходу та Африки до своїх країн у відповідь на введені санкції. Комісар ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон зазначила: «Лукашенко – це не той партнер, з яким ми готові співпрацювати».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати