22 вересня 2023, 17:55

У 7ААС відбулась конференція щодо новацій у адмінсудочинстві

Пресслужба 7ААС

Сьогодні у Сьомому апеляційному адміністративному суді відбулась фахова зустріч на тему: "Роль адміністративного судочинства в діяльності органів державної влади задля реалізації ст. 3 і 19 Конституції України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Судові реформи беруть свій початок ще з часів Київської Русі і є постійною складовою розвитку судочинства в Україні. Сьогодні ми маємо на меті обговорити Рекомендації здійснення ефективного адміністративного судочинства, розроблені 7ААС. У них закладені ті ж правові принципи, якими ми - судді, органи державної влади, представники місцевого самоврядування, користуємось щодня у своїй роботі. Тому уже наявну та усталену практику будемо адаптовувати до сучасності",- зауважив очільник 7ААС Віталій Кузьмишин, вітаючи учасників конференції.

Також із вітальним словом звернувся голова КАС ВС Михайло Смокович, який зауважив про знакову роль міжнародних експертів у підтримці наших прагнень до вдосконалення судочинства, адже європейський досвід стане корисним для наших напрацювань.

До участі у заході онлайн приєднались  Естер де Рой /очільниця проєкту "Судова влада і суспільство", заступниця голови суду Амстердама з міжнародного співробітництва та верховенства права та Райн Одінк, суддя у кримінальних, адміністративних та сімейних справах Окружного суду Амстердама, експерт проєкту.

Наші нідерландські колеги поділились історією становлення нідерландських Правил ефективного адміністративного судочинства та їхнім значенням для дієвого адміністративного правосуддя.

Заступниця голови 7ААС Тетяна Драчук представила наші Рекомендації та деталізувала ключові положення.

Сергій Тюрін, в. о. начальника Хмельницької ОВА, зауважив про важливість таких Рекомендацій для розвитку демократичного правового суспільства. А голова Ради адвокатів Вінницької області Ольга Терещенко висловила позицію адвокатської спільноти, яка дуже зацікавлена у напрацюванні спільних підходів у взаємодії під час судового розгляду.

Загалом конференція була насичена жвавою дискусією, що свідчить про актуальність запроваджень і зацікавленість усіх учасників судових процесів. Фахові коментарі та слушні пропозиції однозначно допоможуть зробити Рекомендації універсальними та дієвими.

Організатором заходу є Сьомий апеляційний адміністративний суд. Учасниками конференції стали голова та судді КАС ВС, голова РСУ, голови окружних адміністративних судів 7ААО, в. о. начальника Хмельницької ОВА, представники органів державної влади та адвокатська спільнота.

Довідково:

Рекомендації здійснення ефективного адміністративного судочинства, представлені на заході, були розроблені з метою підвищення ефективності здійснення судочинства, сприяння розгляду справ у межах розумного строку, уникнення можливого зловживання процесуальними правами учасниками проваджень та запровадження єдиних підходів до вирішення процедурних питань під час розгляду адміністративних справ. Розробка відбувалась у  рамках міжнародного проєкту «Судова влада і суспільство в Україні» за підтримки Уряду Королівства Нідерланди.

Метою Рекомендацій є: підвищення ефективності здійснення судочинства, сприяння розгляду справ у межах розумного строку; уникнення можливого зловживання процесуальними правами учасниками проваджень; запровадження єдиних підходів до вирішення процедурних питань, які виникають під час розгляду адміністративних справ; оптимізація та покращення роботи адміністративних судів України.

Цей документ стосується усіх потенційних учасників публічно-правових спорів, а тому є важливим та необхідним в застосуванні в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, адвокатів та юристів, оскільки імплементація «Рекомендацій здійснення ефективного адміністративного судочинства» планується не тільки в роботу Сьомого апеляційного адміністративного суду, а й усіх адміністративних судів України. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати