02 квітня 2024, 16:38

У 2024 році на грошове забезпечення військових виділено 862,6 мільярда гривень

Пресслужба Міноборони

У 2024 році на виплати військовослужбовцям виділено асигнування в сумі 862,6 мільярда гривень, що становить понад 70% бюджету Міноборони України. Про це повідомила пресслужба Міноборони.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Міноборони: "Держоператор тилу" уклав договори на постачання води для ЗСУ".

Цей блок включає грошове забезпечення військових, додаткові виплати, харчування, речове забезпечення, винагороду за знищену техніку. Про це заступник Міністра оборони України Юрій Джигир розповів в інтерв’ю Армії Inform.

Юрій Джигир пояснив, що бюджет Міністерства оборони 2024 року умовно можна розділити на три великі пакети.

Першим і найбільшим, за словами заступника Міністра, є грошове забезпечення і бойові виплати, що відповідно до Закону України"Про Державний бюджет України на 2024 рік" становить 862,6 мільярда гривень.

"Однак потрібно враховувати динамічність ситуації на фронті та зростання потреб ЗСУ. У разі підвищення інтенсивності бойових дій, збільшення чисельності війська виникає необхідність у залученні додаткового фінансування, а це, відповідно, тягне за собою зміни в бюджеті та належні урядові рішення", сказав Юрій Джигир.

Другим пакетом є закупівля озброєння та військової техніки. Він становить більш ніж 20% оборонного бюджету України.

"20% – це певний натівський бенчмарк для видатків на військове обладнання. Якщо говоримо про кошти, то в нас на закриття потреб військових у якісній техніці та озброєнні спрямовано 265,4 мільярда гривень. Наголошу, що ці цифри – орієнтовні. Потреби в оборонному секторі динамічні й постійно уточнюються Генштабом залежно від бойової обстановки", – додав заступник Міністра оборони.

Третій пакет – це експлуатаційні видатки. Вони включають закупівлю палива, підготовку війська, комунальні платежі, поточний ремонт.

"Це все гроші, передбачені Державним бюджетом. Проте цьогоріч маємо додаткові кошти, зокрема ті, які виділив Уряд із резервного фонду. Так, у січні Уряд виділив Міноборони 657 мільйонів гривень для спрямування у військові частини. Ці кошти спрямовано на закупівлю техніки та озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки тощо", – повідомив Юрій Джигир.

Крім цього, є одна інновація бюджету 2024 року, яка передбачає передачу частки податку на дохід фізичних осіб (ПДФО) військових від місцевих громад до держбюджету з подальшим автоматичним перерахуванням коштів "військового ПДФО" у військові частини пропорційно до сплаченого ними податку. Як зазначив Юрій Джигир, у 2024 році очікується отримати з цього джерела 7,9 мільярда гривень.

"Ще одним джерелом надходження є місцеві субвенції на оборонні потреби. Обласні центри, об’єднані територіальні громади, райони, міста самостійно ухвалювали рішення про виділення коштів безпосередньо тим військовим частинам і на ті напрямки, які вважали найбільш пріоритетними. Протягом минулого року було перераховано майже 16 мільярдів гривень. Невикористаний залишок цих субвенцій в обсязі 4,8 мільярда гривень перейшов як додатковий ресурс військових частин на 2024 рік", – розповів пан Джигир.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати