20 січня 2021, 18:19

Трамп помилував колишнього інженера Google, засудженого за крадіжку комерційної таємниці

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Адміністрація Трампа повністю помилувала Ентоні Левандовскі, колишнього керівника підрозділу безпілотних автомобілів Google, який в минулому році був засуджений до 18 місяців тюремного ув'язнення за крадіжку комерційної таємниці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президентська милість. Чи варто Україні наслідувати американський досвід помилування"

«Пан Левандовскі заплатив значну ціну за свої дії і планує направити свої таланти на просування суспільного блага», - зазначив Трамп. Він додав, що його «рішуче підтримували» діячі сфери високих технологій та індустрії розваг, такі як співзасновник Oculus Палмер Лакі, співзасновник PayPal Пітер Тіль і голлівудський агент Майкл Овіц.

Тіль був великим прихильником і радником президентської кампанії Трампа 2016 року, але не підтримав його переобрання. Лакі організував збір коштів для Трампа за кілька тижнів до виборів 2020 року.

Адміністрація також навела цитату судді Вільяма Алсупа, який виніс вирок у справі, в якому він описав Левандовскі як «блискучого новаторського інженера, який потрібен нашій країні». Левандовскі мав відбувати тюремний термін лише після того, як зникне загроза пандемії коронавіруса.

Крадіжка файлів Google. Перед відходом у відставку з Google в 2016 році Левандовскі очолював інженерний відділ Google Light Detecting and Ranging (LiDAR). LiDAR - важлива технологія в розробці безпілотних транспортних засобів. Потім Левандовскі заснував власний стартап з виробництва безпілотних автомобілів Ottomotto, який пізніше був викуплений Uber за 680 мільйонів доларів. Однак Google звинуватив Левандовскі в завантаженні 14000 файлів, що містять конфіденційні технічні, виробничі і ділові документи, з серверів технологічної компанії перед його від'їздом. Згідно Google, файли містили «важливу інженерну інформацію» про обладнання, що використовується при розробці безпілотних автомобілів Google.

У серпні 2019 року велике журі Каліфорнії пред'явило звинувачення колишньому керівнику Uber Ентоні Левандовскі в крадіжці комерційної таємниці. Левандовскі було пред'явлено 33 пункти звинувачення в крадіжці комерційної таємниці і спробі крадіжки комерційної таємниці в серпні 2019 року. Головуючий суддя Вільям Алсуп назвав цю справу «найбільшим злочином комерційної таємниці», яку він коли-небудь бачив.

Девід Андерсон, прокурор Окружного суду США в Північному окрузі Каліфорнії, сказав, що, хоча «всі ми маємо право змінити роботу ... ніхто з нас не має права набивати кишені, виходячи з дому».

У березні 2020 року клопотання Левандовскі про оскарження первісного рішення було відхилено Верховним судом Каліфорнії, і йому було наказано виплатити Google 179 мільйонів доларів.

Повне помилування, яке було одним з 73, виданих пізно ввечері у вівторок, означає, що Левандовскі уникне тюремної камери. Після помилування Левандовскі написав у Твіттері: «Моя сім'я і я вдячні за можливість рухатися вперед, а також вдячні президенту та іншим людям, які підтримували і захищали мене».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати