26 січня 2021, 19:00

Торгівля людьми за кордоном: як не стати жертвою

Координаційний центр з надання правової допомоги

Що таке торгівля людьми? Як отримати допомогу, якщо ви постраждали від торгівлі людьми? Як легально працевлаштуватися за кордоном? Які існують правила безпечного подорожування?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповіді на ці запитання, а також корисні контакти, можна знайти у мобільному застосунку «Твоє право» у розділі «Права осіб, що постраждали від торгівлі людьми», що створений за участі Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Читайте також: "Якою є відповідальність за розповсюдження недостовірної інформації?"

Про це йдеться у повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги.

7 правил підготовки до поїздки

 1. Щоб подорожувати, необхідно мати паспорт громадянина України або посвідку на постійне/тимчасове проживання в Україні, а також діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у випадку поїздки до країни, в’їзд до якої можливий лише за наявності такого паспорта).
 2. Для в’їзду до іншої країни необхідно мати відповідний дозвіл — міграційну карту або візу, яка відповідає меті в’їзду до країни (транзитна, туристична, робоча віза тощо).
 3. Під час подорожі Вам знадобляться гроші: готівка у валюті країни, до якої подорожуєте, або кошти на банківській карті (а краще — комбінація цих двох варіантів). Обов’язково переконайтеся, що у Вас достатньо коштів, щоб повернутися додому в разі непередбачуваних обставин.
 4. Візьміть у подорож телефон з увімкненим роумінгом та достатнім залишком коштів на рахунку.
 5. Заздалегідь запишіть та тримайте при собі під час подорожі екстрені контакти: телефон поліції, швидкої допомоги та посольства/консульства України в країні перебування, контактної особи (наприклад, родича або друга) з телефонним кодом відповідної країни.
 6. Візьміть у подорож та тримайте при собі копію страховки. Завжди рекомендовано страхувати здоров’я та життя перед початком подорожі.
 7. Заздалегідь домовтеся про кодове слово або фразу, які викличуть тривогу у Ваших рідних чи близьких та дадуть їм зрозуміти, що Ви в небезпеці, навіть якщо хтось контролює Вашу розмову.

Щоразу, коли Ви подорожуєте за кордон з метою працевлаштування, навчання або відпочинку, повідомляйте близькій людині (родичу, другові, знайомому) точну адресу Вашого майбутнього місця перебування та залиште їй копію Вашого паспорта, Вашу поточну фотокартку та контактну інформацію осіб, з якими Ви подорожуєте. Якщо Ви їдете на роботу, надайте близьким якомога більше інформації про Вашого майбутнього працедавця та місце проживання, а також залиште копію трудового договору (контракту).

Поведінка в скрутній ситуації

Якщо під час перебування за кордоном щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру:

 • біжіть до місця загального користування — державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
 • зверніться до лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
 • якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи — це знизить ризик непорозуміння;
 • телефонуйте до поліції;
 • зверніться до посольства України (відповідний номер телефону Ви знайдете в текстовому повідомленні свого оператора мобільного зв’язку, яке Ви отримали при перетині кордону);
 • не звинувачуйте себе за ситуацію, в якій опинилися, Ви маєте право захищати себе та своє здоров’я. Пам’ятайте про те, що допомога доступна!

Завантажити мобільний застосунок «Твоє право» можна перейшовши за посиланням  https://bit.ly/3iorbkE

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати