Що таке торгівля людьми? Як отримати допомогу, якщо ви постраждали від торгівлі людьми? Як легально працевлаштуватися за кордоном? Які існують правила безпечного подорожування?
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповіді на ці запитання, а також корисні контакти, можна знайти у мобільному застосунку «Твоє право» у розділі «Права осіб, що постраждали від торгівлі людьми», що створений за участі Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Читайте також: "Якою є відповідальність за розповсюдження недостовірної інформації?"
Про це йдеться у повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги.
7 правил підготовки до поїздки
- Щоб подорожувати, необхідно мати паспорт громадянина України або посвідку на постійне/тимчасове проживання в Україні, а також діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у випадку поїздки до країни, в’їзд до якої можливий лише за наявності такого паспорта).
- Для в’їзду до іншої країни необхідно мати відповідний дозвіл — міграційну карту або візу, яка відповідає меті в’їзду до країни (транзитна, туристична, робоча віза тощо).
- Під час подорожі Вам знадобляться гроші: готівка у валюті країни, до якої подорожуєте, або кошти на банківській карті (а краще — комбінація цих двох варіантів). Обов’язково переконайтеся, що у Вас достатньо коштів, щоб повернутися додому в разі непередбачуваних обставин.
- Візьміть у подорож телефон з увімкненим роумінгом та достатнім залишком коштів на рахунку.
- Заздалегідь запишіть та тримайте при собі під час подорожі екстрені контакти: телефон поліції, швидкої допомоги та посольства/консульства України в країні перебування, контактної особи (наприклад, родича або друга) з телефонним кодом відповідної країни.
- Візьміть у подорож та тримайте при собі копію страховки. Завжди рекомендовано страхувати здоров’я та життя перед початком подорожі.
- Заздалегідь домовтеся про кодове слово або фразу, які викличуть тривогу у Ваших рідних чи близьких та дадуть їм зрозуміти, що Ви в небезпеці, навіть якщо хтось контролює Вашу розмову.
Щоразу, коли Ви подорожуєте за кордон з метою працевлаштування, навчання або відпочинку, повідомляйте близькій людині (родичу, другові, знайомому) точну адресу Вашого майбутнього місця перебування та залиште їй копію Вашого паспорта, Вашу поточну фотокартку та контактну інформацію осіб, з якими Ви подорожуєте. Якщо Ви їдете на роботу, надайте близьким якомога більше інформації про Вашого майбутнього працедавця та місце проживання, а також залиште копію трудового договору (контракту).
Поведінка в скрутній ситуації
Якщо під час перебування за кордоном щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру:
- біжіть до місця загального користування — державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
- зверніться до лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
- якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи — це знизить ризик непорозуміння;
- телефонуйте до поліції;
- зверніться до посольства України (відповідний номер телефону Ви знайдете в текстовому повідомленні свого оператора мобільного зв’язку, яке Ви отримали при перетині кордону);
- не звинувачуйте себе за ситуацію, в якій опинилися, Ви маєте право захищати себе та своє здоров’я. Пам’ятайте про те, що допомога доступна!
Завантажити мобільний застосунок «Твоє право» можна перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE