20 серпня 2021, 18:10

ТОП-9 новин тижня

Визнання ЄС українських COVID-сертифікатів, затвердження положення про ЄСІТС та нова онлайн-мапа на сайті ВРП: зібрали для вас ТОП новин тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Набрав чинності Закон про правовий режим Дія Сіті

Спеціальні умови оподаткування застосовуватимуться до компаній – резидентів «Дія Сіті». Стати таким резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог, вказаних у документі.

2. В Особистому кабінеті адвоката з'являться можливості системи EasyCon

Адвокати через Особистий кабінет на сайті НААУ отримають функціонал системи відеоконференцзв’язку для участі в судових засіданнях та конфіденційного спілкування з клієнтами та між собою.

3. На сайті ВРП з’явилась інтерактивна онлайн-мапа навантаження судів та відрядження суддів

На сайті Вищої ради правосуддя відтепер можна ознайомитися з інформацією про показники навантаження суддів у конкретному суді порівняно з аналогічними показниками по області та по Україні, а також про кількість суддів, відряджених до судів з надмірним рівнем судового навантаження.

4. Визначено склад конкурсної комісії по відбору кандидатів на посаду судді КСУ за президентською квотою

Конкурсна комісія має розмістити на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента оголошення про проведення конкурсу з відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду щодо осіб, яких призначає Глава держави, а також забезпечити проведення на конкурсних засадах добору кандидатур.

5. ВРП затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС

Документ визначає:

  • порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку;
  • порядок вчинення  процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем;
  • особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

6. Кількість безробітних в Україні зменшилась на 36%

Станом на 16 серпня 2021 року кількість офіційно зареєстрованих безробітних склала 315 тисяч осіб. Це на 36% або на 179 тисяч менше ніж було станом на 16 серпня 2020 року.

7. У Києві планують ввести тимчасовий мораторій на забудову в центральній частині міста

Проєкт рішення також передбачає заборону реконструкції будівель зі зміною існуючих геометричних параметрів.

8. ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати

COVID-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджуватиме ваш статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в Дії. Як отримати COVID-сертифікат - читайте тут.

9. Мінцифра запустила освітній серіал «Цифрові юристи 2.0»

Безоплатно подивитися освітній серіал можна на національному порталі з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати