14 вересня 2020, 15:44

Тест на COVID-19 за рахунок роботодавця: чи виникає податок на доходи?

Прес-служба ДПС України

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Випадки ненарахування авансових внесків при виплаті дивідендів"

Необхідною умовою є документальне підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі для придбання ліків та виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів за рахунок коштів роботодавця, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування (п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Кодекс)).

Тобто, вартість проведення тестів на гостру респіраторну хворобу COVID-19, що надаються медичним закладом на підставі укладеного договору про медичне обслуговування, фізичній особі (працівнику) за рахунок коштів роботодавця, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, за умови дотримання вимог, визначених п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Разом з тим, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді, зокрема, вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни (п.п. «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

При цьому якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу.

Тобто, у разі якщо юридичною особою – роботодавцем недотримуються вимоги п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, то вартість послуг, безкоштовно наданих фізичним особам - працівникам у вигляді тестування на коронавірусну хворобу (COVID-19), включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких працівників як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 %, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу.

А юридична особа, яка надає дохід у вигляді додаткового блага, виконує функції податкового агента, визначені Кодексом.

Нагадаємо, оприлюднено основні показники проекту Держбюджету на 2021 рік

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати