29 квітня 2021, 12:06

Територіальні громади отримали повноваження у сфері ДРАЦС: прийнято Закон

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла Закон, що надав територіальним громадам такі повноваження у сфері ДРАЦС, як державна реєстрація народження, шлюбу, смерті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держреєстратори зможуть отримати доступ до відомостей, що містяться на паперових носіях БТІ"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законну  "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад" є забезпечення права громадян на отримання таких базових адміністративних послуг як державна реєстрація народження, шлюбу, смерті.

Наразі проблема полягає у тому, що внаслідок децентралізаційної реформи мільйонам громадян України суттєво ускладнено доступ до державної реєстрації народження, шлюбу, смерті. Така ситуація особливо негативно вплинула саме на мешканців колишніх сільських, селищних і міських (міст районного значення) рад, які мали у своїх громадах власних посадових осіб (чи виконавчі органи), що здійснювали повноваження ДРАЦС. З моменту входження у нову укрупнену територіальну громаду на базі міста обласного значення такі повноваження втрачаються.

Пропонується якнайшвидше надати територіальним громадам, утвореним на базі міст обласного значення, принаймні базові повноваження у сфері ДРАЦС: реєстрацію народження, шлюбу, смерті. Саме тому прийнятим Законом до органів державної реєстрації актів цивільного стану віднесені виконавчі органи всіх міських рад та відділи державної реєстрації актів цивільного стану міських управлінь юстиції всіх міст.

Відповідні зміни внесено до пунктів 2-3 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Проект Закону зареєстровано за №4382.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати