12 березня 2020, 13:22

Свідки Єгови через ЄСПЛ домоглися відновлення прав поширювати свою літературу

ECHR. Ukrainian Aspect

Європейський суд з прав людини не погодився з думкою державних органів Азербайджану про те, що література релігійної організації, яка була заборонена для імпорту, має бути обмежена в поширенні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ оцінив моральні страждання нащадків маркіза через майнову суперечку у півмільйона євро".

ЄСПЛ ухвалив рішення у справах «Насіров та інші проти Азербайджану» (заява № 58717/10) та «Релігійна громада свідків Єгови проти Азербайджану» (№ 52884/09), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Як зазначається, члени громади Свідків Єгови були доставлені в відділок поліції після проповідування. Суди наклали штрафи за розповсюдження релігійної літератури, імпорт якої був заборонений Державним комітетом у справах релігійних асоціацій. Апеляції частково мали успіх. Справи деяких обвинувачених були закриті як погашені давністю або через недоведеність поширення забороненої літератури, а окремі книги були навіть повернуті.

Так, свідки звернулися до ЄСПЛ. Вони скаржилися на порушення статті 9 Конвенції (свобода думки, совісті та релігії), а деякі з них – відповідно до статті 5§1 (право на свободу та безпеку) Конвенції на те, що їх арешт та затримання були незаконними. Суд у Страсбурзі погодився з тим, що мало місце порушення прав та присудив 3 тис. євро кожному із заявників відшкодування моральної шкоди.

В іншій справі, де заявником виступила релігійна громада, в суді оскаржувалося рішення Державного комітету у справах релігійних асоціацій про заборону їхньої літератури (окремі книги громади були заборонені на тій підставі, що вони містили уривки з ворожим ставленням до інших релігій і переконань).

Таким чином, суд першої інстанції підтримав заборону Комітету, встановивши, що зміст книг підривав взаєморозуміння, толерантність та взаємну повагу між спільнотами різних релігій. Суд апеляційної інстанції та верховний суд підтримали таке рішення.

Як зазначається, громада звернулася до ЄСПЛ. Організація скаржилася, зокрема, відповідно до статті 10 (свобода вираження поглядів) на відмову дозволити імпорт релігійної літератури. Європейський суд з прав людини констатував порушення та присудив компенсацію у 3 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

Читайте також: "Допит свідків при перегляді виправдувального вироку: ЄСПЛ ухвалив суперечливе рішення".

З релізами рішень у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланнями:

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати