01 травня 2024, 15:12

Судитимуть учасників злочинної групи з 10 лікарів, які встановлювали фальшиві діагнози для ухилянтів

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно учасників злочинної групи за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон України та використання підроблених документів (ч.2,ч. 3 ст. 332, ч.3 ст. 358 КК України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ затримала в Харкові жінку, яка збирала матеріали для сюжетів ток-шоу Скабєєвої та Соловйова"

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

Розслідуванням встановлено, що десять лікарів, серед яких двоє завідувачів неврологічних відділень столичних медзакладів, завідувач центру нейрохірургії, лікар-нейрохірург, лікар психіатр, лікар-невролог, лікар-рентгенолог, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги, двоє голів ВЛК засвідчували наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань.

Зазначається, що в подальшому встановлені фальшиві діагнози ставали підставою для визнання цих чоловіків тимчасово непридатними для військової служби. Таким чином вони безперешкодно могли перетинати державний кордон України.

До схеми були залучені особи, які підшуковували охочих стати тимчасово непридатними. Також ті, хто безпосередньо виготовляли пакет необхідних документів. Із замовниками заздалегідь обговорювали "діагнози" та фіктивно оформлювали перебування цих осіб на стаціонарному лікуванні.

Вартість послуги з виготовлення фальсифікованих медичних документів становила 3 тис доларів США з особи.

"Діяльність групи була викрита під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошових коштів. Один із замовників, який діяв під контролем правоохоронних органів, на підставі отриманих документів здійснив перетин кордону", - йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування проводило СУ ГУНП у м. Києві, за оперативного супроводу Управління міграційної поліції ГУНП у м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати