20 березня 2020, 12:19

Суди мають працювати і виконувати свою функцію під час карантину, - комітет ВРУ

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правової політики розглянув питання функціонування органів правосуддя на період карантину, оголошеного в Україні через спалах коронавірус.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП: рекомендації про заходи розповсюдження COVID-19".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

На початку засідання Голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін поінформував, що з Радою суддів України, Вищою радою правосуддя були проведені консультації щодо організації роботи судів у період карантину, оголошеного з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Він зазначив, що суди мають працювати і виконувати свою функцію і, водночас, мають бути вжиті заходи для нерозповсюдження небезпечної інфекційної хвороби під час відправлення правосуддя.

"Як комітет, який опікується, в тому числі, роботою системи правосуддя, ми не можемо стояти осторонь подій, пов'язаних із поширенням в Україні коронавірусу COVID-19", - сказав Голова Комітету.

Також, Комітет затвердив текст звернення до громадян щодо функціонування органів правосуддя на період карантину, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», в якому підтримав заходи, які вже прийняті рішеннями Ради суддів України і які будуть впроваджуватися у судах.

У зверненні підкреслюється, що, навіть якщо Верховною Радою України буде ухвалене рішення про запровадження надзвичайного стану, права громадян на звернення до суду та отримання правничої допомоги не можуть бути обмежені, оскільки це є прямою нормою Конституції України.

Під час обговорення тексту звернення прозвучало, що всі заходи, запропоновані Радою суддів України та зборами суддів, зокрема прохання до громадян, які є учасниками судових процесів, утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов'язкової присутності учасників сторін, носять рекомендаційний характер, оскільки ці органи не мають повноважень обмежити доступ відвідувачів до залу судових засідань. 

Зазначається, що Комітет просить громадян з розумінням поставитись до заходів, які можуть кимось вважатись як обмежувальні, однак, це заходи для того щоб не допустити розповсюдження небезпечної інфекційної хвороби і покликані убезпечити відвідувачів судів від поширення інфекційних захворювань.

Нагадаємо, ДСА вживає заходи про недопущення розповсюдження інфекційних захворювань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати