09 вересня 2015, 18:10

Судді КСУ візьмуть участь у підготовчому засіданні Кола голів ХVІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів

Прес-служба Конституційного суду України

Судді Конституційного Суду України Станіслав Шевчук та Наталя Шаптала візьмуть участь у підготовчому засіданні Кола голів ХVІІ Конгресу Конференції європейських конституційних судів та міжнародній конференції „Застосування міжнародних договорів конституційними судами та еквівалентними органами: виклики для діалогу“, що відбудуться 10–11 вересня 2015 року в місті Батумі (Грузія), повідомляє прес-служба КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Конституційний Суд України вже 15 років є повноправним членом Конференції європейських конституційних судів. Загалом до числа повноправних учасників Конференції увійшли органи конституційної юрисдикції 41 європейської держави, а статус асоційованого члена має Конституційний Суд Республіки Білорусь.

На порядку денному підготовчого засідання до ХVІІ Конгресу – узгодження дати та місця проведення наступного Конгресу, визначення тематики дебатів, доповідачів, запрошення до участі в Конгресі спостерігачів і гостей, а також фінансові, звітні й інші організаційні питання.

Відразу після закінчення підготовчого засідання відбудеться міжнародна конференція, у якій візьмуть участь представники Венеціанської Комісії Ради Європи, Європейського Суду з прав людини, керівники й судді органів конституційної юрисдикції, вищих судових інституцій, зокрема Австрійської Республіки, Республіки Албанія, Азербайджанської Республіки, Республіки Болгарія, Королівства Бельгія, Республіки Вірменія, Республіки Індонезія, Італійської Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Республіки Молдова, Республіки Польща, ФРН, Французької Республіки, Республіки Хорватія, Чеської Республіки та інших країн.

Зі вступним словом до учасників конференції звернуться Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, Голова Конституційного Суду Грузії Георгій Папуашвілі, Голова Венеціанської Комісії Ради Європи Джанні Букіккіо.

На одному із засідань конференції суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук виступить із доповіддю на тему „International precedents in constitutional adjudication: Ukrainian perspectives“ („Міжнародні прецеденти в конституційному судочинстві: перспективи України“).

Відповідно до програми заходу, передбачається офіційний прийом від імені Конституційного Суду Грузії та глави уряду Аджарської Автономної Республіки, відвідування мальовничої пам’ятки – Батумського ботанічного саду. Також гості побувають на відкритті Батумського музичного фестивалю та висадять дерева на алеї, що названа на честь Конференції європейських конституційних судів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати