12 липня 2021, 16:11

Судді довіряють ВРП найбільше з-поміж усіх інституцій

Пресслужба ВРП

Судді продемонстрували високий рівень довіри до всіх судових інституцій. Зокрема, згідно з опитуванням судовій гілці влади загалом довіряють 86 % респондентів, Вищій раді правосуддя – 78 %. Крім того, Верховному Суду довіряють 75 % респондентів, Вищому антикорупційному суду – 67 %.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВП ВС висловилася про оскарження в касаційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо розміру судових витрат"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Такі результати незалежного опитування, проведеного у 2021 році в межах Програми реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Опитування стосувалося довіри до судової гілки влади, суддівської незалежності та підзвітності, сприйняття корупції та готовності повідомляти про її прояви. У ньому взяли участь понад 550 суддів місцевих та апеляційних судів, а також Верховного Суду.

Водночас зріс рівень довіри до судової влади серед учасників судових засідань. Згідно з опитуванням 2021 року 35 % респондентів (у 2019 році – 28 %) визнали, що довіряють судам, 30 % висловилися про нейтральне ставлення.

Як зазначала член ВРП Лариса Швецова, пріоритетною є саме думка осіб, які зверталися до суду, оскільки вона ґрунтується на їхньому власному досвіді, є більш об’єктивною та засвідчує реальну картину.

 

Член ВРП Олег Прудивус зауважив , що рівень довіри правників до судової
влади вчетверо вищий, ніж до виконавчої і законодавчої влади.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати