6 лютого 2019 р. колегія суддів Восьмого ААС розглянула апеляційну скаргу Рівненської міської ради на рішення Рівненського окружного адміністративного суду (далі - Рівненський ОАС) від 8 жовтня 2018 р. у справі за позовом приватного підприємства "Продюсерський центр "Гастролі в Україні" до Рівненської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення "Про заборону діяльності на території м. Рівного пересувних цирків з тваринами".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє прес-служба суду, зазначає Судова влада України.
Читайте також: "Якщо спір вичерпаний, то виконання арбітражного застереження неможливе, - ВС".
Так, суд апеляційної інстанції вирішив задоволити апеляційну скаргу Рівненської міської ради, прийшовши до переконання, що оскаржуване рішення Рівненської міської ради прийняте у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законодавством України, та жодним чином не порушує права і законні інтереси ПП "ПЦ "Гастролі в Україні" на ведення підприємницької діяльності.
Як зазначили в апеляційному суді, пересувний звіринець є складовою частиною пересувного (мобільного) цирку, що використовується для тримання і транспортування диких тварин з метою їх використання у цирковій діяльності. Виходячи з системного аналізу змісту правових норм, управління у сфері захисту тварин від жорстокого поводження в межах своєї компетенції здійснюють, зокрема, і органи місцевого самоврядування.
Таким чином, заборона розміщення на території міста Рівного пересувних і мобільних цирків з тваринами та звіринців належить до повноважень міської ради щодо управління у сфері захисту тварин від жорстокого поводження на відповідній території, що випливає із приписів частин 2 і 3 ст. 28 Закону "Про захист тварин від жорстокого поводження".
Нагадаємо, бізнес вітає оновлений законопроект про ветеринарну медицину.