21 червня 2024, 18:39

Суд стягнув з комунального підприємства понад 600 тис грн за порушення природоохоронного законодавства

Господарський суд Тернопільської області

Тернопільська окружна прокуратура звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовом до комунального підприємства про стягнення 662 267,37 грн збитків, заподіяних внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судді ВС розповіли, якими є критерії визначення найкращих інтересів дитини"

Про це повідомляє Господарський суд Тернопільської області.

Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок неналежного дотримання умов дозволу на спеціальне водокористування, відповідачем завдано збитків водним об`єктам внаслідок перевищення граничного обсягу скиду забруднюючих речовин у річку Іква.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що факт перевищення комунальним підприємством показників гранично допустимого скидання стічних вод у водний об`єкт - річку Іква, неодноразово підтверджено. Суд зазначив, що у діях комунального підприємства наявні усі елементи складу цивільного правопорушення, а саме: протиправна поведінка підприємства, що виражається у недотриманні нормативів гранично допустимих скидів (ГДС) при скиданні стічних вод у р. Іква; безпосередній причинний зв`язок між шкодою і протиправною поведінкою підприємства, оскільки шкода виступає об`єктивним наслідком поведінки підприємства через недотримання природоохоронного законодавства; вина підприємства полягає у недотриманні умов ГДС при скиданні стічних вод у р. Іква.

При цьому суд зауважив, що у спорі про відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, слід виходити з презумпції вини правопорушника.

Відтак, суд задовольнив позовні вимоги та стягнув з комунального підприємства в користь держави 662 267,37 грн збитків, заподіяних внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.  

Ознайомитись з повним текстом рішення суду від 03.06.2024 у справі № 921/130/24 можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати