27 березня 2023, 13:54

Суд підтримав позицію податківців щодо відмови товариству в реєстрації податкової накладної: деталі

Пресслужба Державної податкової служби України

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 13.03.2023 у справі № 240/12029/21 за позовом ТОВ "УКРСОІЛ" до ГУ ДПС у Житомирській області, ДПС України про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у реєстрації податкової накладної та зобов’язання зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних скасовано постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 06.09.2022 та залишено в силі рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 17.01.2022. Про це повідомила пресслужба Державної податкової служби України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС ВС пояснив, коли правочин, вчинений повіреним "у своїх інтересах", є недійсним".

Так, судом першої інстанції було встановлено, що підставою виникнення спору щодо правомірності прийняття рішення податкового органу про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних стало ненадання позивачем до контролюючого органу копій первинних документів, які розкривають зміст господарської операції. Натомість позивачем надано пакет документів, який не відповідає інформації, зазначеній в податковій накладній.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вважає вірним висновок Житомирського окружного адміністративного суду, що податковий орган, приймаючи оскаржуване рішення, був необізнаний про наявність помилки у податковій накладній, на яку посилається позивач, обґрунтовуючи надання пакета документів на підтвердження іншої господарської операції, а приймав рішення в межах своєї компетенції та виключно на наданих позивачем документах, які є суперечливими, оскільки позивачем не надано первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг та розрахункових документів стосовно сої, а надано стосовно кукурудзи.

Як зазначається, КАС ВС погоджується з висновком Житомирського окружного адміністративного суду про те, що оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкової накладної прийнято в межах, на підставі, у спосіб та у формі, що передбачено чинним законодавством.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати