19 жовтня 2022, 17:16

Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: АПУ запрошує взяти участь в обговоренні

АПУ

Асоціація правників України (АПУ), Global Accountability Network (GAN) та International Section of the New York State Bar Association (NYSBA International) запрошують взяти участь в обговоренні про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Захід відбудеться 21 жовтня 2022 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПУ та Міжнародна асоціація юристів запрошують на бізнес-сніданок «ReOpen Ukraine» у Маямі"

Злочин агресії – «мати злочинів» – є фундаментальним порушенням суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності однієї держави проти іншої. Агресія російської федерації проти України стала найбільшою війною в Європі з часів Другої світової війни та заклала основу військових злочинів, злочинів проти людства та геноциду.

Хоча інші злочини вже розглядаються міжнародними судовими інституціями (ICC, ICJ, ECHR), жоден із існуючих механізмів міжнародного права не має юрисдикції щодо злочину агресії проти України. Якщо агресія проти України залишиться поза увагою міжнародного співтовариства, вона створить прецедент і може призвести до більшої безкарності інших тоталітарних режимів у світі.

Відомі експерти в галузі транснаціонального правосуддя, юридичні спільноти в усьому світі та громадянське суспільство закликають міжнародне співтовариство створити Спеціальний трибунал для злочину агресії проти України. 7 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила резолюцію, в якій закликала ООН, ЄС, РЄ, інші міжнародні організації, а також парламенти всього світу підтримати створення Трибуналу.

Питання для обговорення:

  • Підстави для створення Спеціального трибуналу: ООН, ЄС, РЄ або спеціальна міжнародна угода.
  • Мандат, склад та інші питання створення Трибуналу.
  • Перші кроки та ключові віхи.
  • Основні труднощі створення Трибуналу. Як нам їх подолати?
  • Позиція юридичної спільноти: презентація резолюцій АПУ, NYSBA та ABA.

Дата презентації: 21 жовтня 2022 року, 19:00 – 21:00 за Києвом | 12:00 – 14:00 за Нью-Йоркським часом

Формат: онлайн (платформа ZOOM).

Мови: англійська/українська (з синхронним перекладом).

Реєстрація.

Програма.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати