26 травня 2020, 10:28

Стратегія ліцензування технологій COVID-19 для прискорення розробки і поширення інновацій

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Вашингтон, округ Колумбія, 17 квітня 2020 р. - AUTM випустила Керівництво з ліцензування технологій COVID-19 (COVID-19 Licensing Guidelines), розроблене для того, щоб допомогти академічним і федеральним дослідним установам швидко і справедливо обмінюватися товарами і послугами, створеними для запобігання, діагностики, лікування і стримування вірусу, а також захистити працівників охорони здоров'я під час пандемії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Керівництво було опубліковано 15 квітня і вже підписано більш ніж 40 установами по всьому світу, а також Асоціацією американських університетів та Асоціацією державних і земельних університетів.

Ці принципи були розроблені, щоб забезпечити надійне керівництво для офісів із передачі технологій у всьому світі і рекомендувати пропонувати обмежені за часом невиключні безкоштовні ліцензії в обмін на згоду ліцензіата на швидке розгортання лікування або послуги для подолання кризи в галузі охорони здоров'я.

«Цей підхід враховує актуальність пандемії COVID-19, забезпечуючи гнучкість для локального впровадження відповідно до потреб кожної окремої інноваційної екосистеми, - зазначив Марк Седам (Marc Sedam), голова ради директорів AUTM і віце-проректор з інновацій і нових підприємств в Університеті Нью-Гемпшира. - Університети вже активно реагують на виклики цієї кризи, і наша глобальна асоціація зобов'язана зробити все від нас залежне, щоб прискорити пошук рішень, що відповідають поточним потребам громадської охорони здоров'я і безпеки».

COVID-19 Керівництво з ліцензування

Пандемія COVID-19 швидко перемістила офіси з передачі технологій з університетів та інших некомерційних дослідницьких організацій на передову лінію бою. Щоб підтримати членство в усьому світі і забезпечити швидке завершення кризи, AUTM надає ці керівні принципи, які відповідають давній підтримці Асоціації гуманітарного ліцензування. Рада директорів AUTM схвалює цей посібник із ліцензування COVID-19 і пропонує установам зробити те ж саме.

1. Передача технологій прискорює інновації, які впливають на суспільство, і сприяє значному поширенню рішень громадської охорони здоров'я. AUTM закликає власників інтелектуальної власності прийняти стратегію ліцензування COVID-19, яка полегшує швидке реагування пандемії ліцензіатами і робить виконання пов'язаних транзакцій головним пріоритетом.

2. Для більшості технологій, де це юридично можливо, ця стратегія найкраще досягається шляхом прийняття обмежених за часом невиключних ліцензій без роялті в обмін на зобов'язання ліцензіатів швидко створювати і розповсюджувати продукти і послуги для запобігання, діагностики, лікування, що містять COVID-19 і захищати працівників охорони здоров'я під час пандемії (згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я).

3. Ліцензії можуть згодом перетворюватися в більш типову комерційну ліцензію в залежності від обставин. Ліцензії також повинні зберігати свободу ліцензіара публікувати і використовувати інтелектуальну власність для навчання і досліджень.

AUTM вже давно підтримує прискорення досліджень з академічних і урядових лабораторій по всьому світу для громадськості на благо суспільства, що підтверджується в Дев'яти пунктах, які слід враховувати в технологічній структурі університету ліцензування. Зараз, як ніколи, важливо, щоб офіси з передачі технологій зміцнювали ці принципи.

AUTM (Association of University Technology Managers, Inc.) є некомерційним лідером у зусиллях із навчання, просування і натхнення професіоналів впродовж всієї їхньої кар'єри, щоб підтримати розвиток академічних досліджень, які змінюють світ. Спільнота AUTM складається з більш ніж 3000 членів, які працюють в більш ніж 800 університетах, дослідницьких центрах, лікарнях, підприємствах і державних організаціях по всьому світу. Дізнатися більше про AUTM можна за посиланням.

Джерела

COVID-19 Licensing Guidelines

AUTM Releases COVID-19 Technology Licensing Guidelines to Expedite Development and Sharing of Pandemic-Focused Innovations

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати