19 січня 2024, 15:48

Стартувало обговорення концепції оновлення архітектури планувальних документів

Пресслужба Мінвідновлення

Мінвідновлення розпочало публічне обговорення Концепції оновлення архітектури планувальних документів. Над розробкою концепції працювала група експертів Міністерства, Команди підтримки реформ та відновлення, проєктів Surge (CLIR), EUACI, FCDO та UNDP, повідомила пресслужба Мінвідновлення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Критерії оцінки допустимості державної допомоги для спортивної інфраструктури: АМКУ схвалив проєкт постанови Уряду".

Головна мета документа – актуалізувати та узгодити між собою весь корпус стратегічних планувальних документів, що стосуються розвитку громад та регіонів, а також запровадити єдині зрозумілі підходи до їх розробки – як на місцевому, регіональному, так і на національному рівні.

"Ці зміни надважливі саме сьогодні, під час повномасштабного вторгнення. Адже єдині, чіткі та зрозумілі підходи до планування, спроможність громад формувати детальні плани й програми розвитку є обов’язковими умовами успішного відновлення. І не тільки: громадо-орієнтована політика регіонального розвитку, планування і ухвалення рішень на основі даних, використання прозорих цифрових інструментів є складовими нашого шляху до інтеграції з ЄС", – зазначила Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

За її словами, цифровою основою оновленої політики регіонального розвитку стане Геоінформаційна система регіонального розвитку (ГІС) та DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням. ГІС інтегрує державні цифрові реєстри, що дозволить розробляти регіональні та місцеві Стратегії розвитку на основі реальних даних. Як зазначається, це забезпечить новий рівень розробки та впровадження державних політик, управління і контролю за реалізацією стратегічних документів.

Законодавство, як визначає повноваження та обов’язки органів місцевого самоврядування, давно потребує змін, підкреслила Олена Шуляк, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Хоча сьогодні діє основний закон, який регулює діяльність ОМС, але довгий час він не приводився у відповідність до реальної ситуації в державі, викликів і потреб громад. Сьогодні критично не вистачає визначеності в питаннях розробки комплексних програм розвитку і планів відновлення, відповідних повноважень місцевих рад. Це, за її словами, призводить до численних дискусій та затвердження тимчасових, клаптикових рішень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати