26 листопада 2020, 11:55

Старі квартали українських міст матимуть чіткий механізм реновації, - КМДА

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Більша частина житлового фонду в Україні застаріла та потребує масштабної реконструкції. Чинне законодавство не має чіткого механізму, який дає розуміння, як провести оновлення застарілих міських кварталів. В Мінрегіоні розробили законопроєкт, який вирішує всі правові колізії у питання реновації житла.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ""Не виходячи з дому": в Києві довідку про перейменування вулиці відтепер можна отримати онлайн".

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

"У проєкті закону визначається алгоритм прийняття рішення про реконструкцію застарілого житлового фонду, розширюється перелік джерел фінансування проєктів реконструкції (серед іншого, фонди фінансування реконструкції, утворені органами місцевого самоврядування)", - написав Тацій. За словами посадовця в законопроєкті передбачається, що реконструкції підлягатимуть багатоквартирні будинки, об’єкти інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, розташовані в межах кварталу застарілого житлового фонду.

Заходами комплексної реконструкції кварталів визначається:

- реконструкція багатоквартирного будинку в межах кварталу (мікрорайону);

- модернізація багатоквартирних будинків в межах кварталу (мікрорайону);

- знесення багатоквартирних будинків в межах кварталу (мікрорайону) з подальшим новим будівництвом об’єктів;

- реконструкція об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, розташованих в межах кварталу (мікрорайону).

"Спосіб реалізації цих заходів обиратиметься на підставі, зокрема, програм реконструкції, які розроблятимуться з урахуванням результатів технічного обстеження будівель і споруд, їх енергетичного аудиту та техніко-економічних розрахунків", - підкреслив посадовець.

Тацій також повідомив, що за розселення мешканців відповідатиме інвестор-забудовник та орган місцевого самоврядування. Процес здійснюватиметься на підставі відповідних договорів, зокрема, про надання рівноцінного об’єкта нерухомого майна (квартири та/або нежитлового приміщення) в маневровому фонді у тимчасове користування.

"Законопроєкт пройшов громадське обговорення і наразі триває його підготовка до повторної правової експертизи та отримання висновку від Мін’юсту. Після чого законопроєкт буде поданий на розгляд Уряду", - резюмував Тацій.

Нагадаємо, відтепер знайти містобуди можна за допомогою QR-коду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати