30 серпня 2021, 15:33

США працює з Big Tech, фінансовим сектором над новими принципами кібербезпеки

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з повідомленням агентства, 25.08.2021 р. уряд США заявив, що працюватиме з промисловістю над розробкою нових керівних принципів щодо підвищення безпеки ланцюжка поставок технологій, оскільки президент Джо Байден закликав керівників приватного сектора «підняти планку кібербезпеки».

Читайте також: "Технологія розпізнавання осіб: правоохоронні органи повинні краще оцінювати ризики"

На зустрічах у Білому домі з Байденом і членами його кабінету керівники Big Tech, фінансової індустрії та інфраструктурних компаній заявили, що робитимуть більше для боротьби із загрозою кібератак для економіки США, що постійно зростає. «Федеральний уряд не може впоратися з цією проблемою самотужки, – зазначив Байден керівникам у масках у Східному залі. – Я вважаю, що у вас є сила, повноваження президента і відповідальність, щоб підняти планку кібербезпеки».

Після зустрічі Білий дім заявив, що Національний інститут стандартів і технологій (NIST) працюватиме з промисловістю та іншими партнерами над новими керівними принципами для створення безпечних технологій та оцінки безпеки технологій, включаючи програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Microsoft (MSFT.O), Google (GOOGL.O), Travelers (TRV.N) та Coalition, постачальник кіберстрахування взяли на себе зобов'язання брати участь у новій ініціативі під керівництвом NIST.

Кібербезпека стала пріоритетом для адміністрації Байдена після серії гучних атак на компанію з управління мережею SolarWinds Corp (SWI.N), компанію Colonial Pipeline, м'ясопереробну компанію JBS (JBSS3.SA) і фірму з розробки програмного забезпечення Kaseya. Атаки заподіяли шкоду загалом Сполученим Штатам, а не тільки зламаним компаніям, що вплинуло на постачання палива і продовольства. «На нас чекає багато роботи», – наголосив Байден, пославшись на атаки програм-вимагачів та його прагнення змусити президента Росії Володимира Путіна притягнути до відповідальності кібербанди, що базуються в Росії, а також необхідність заповнити майже півмільйона державних і приватних робочих місць у сфері кібербезпеки.

До списку гостей увійшли генеральний директор Amazon.com Inc (AMZN.O) Енді Ясси, генеральний директор Apple Inc (AAPL.O) Тім Кук, генеральний директор Microsoft Сатья Наделла, генеральний директор Alphabet Inc материнської компанії Google Сундар Пічаї та генеральний директор IBM (IBM.N) Арвінд. Крішна.

Після зустрічі Amazon заявила, що зробить свої тренінги з кібербезпеки загальнодоступними та безкоштовними, а починаючи з жовтня надасть пристрої багатофакторної аутентифікації деяким клієнтам хмарних обчислень. Microsoft заявила, що інвестує 20 млрд доларів протягом 5-ти років, що вчетверо більше ніж нинішні ставки, для пришвидшення своєї роботи з кібербезпеки, а також надасть 150 млн доларів у вигляді технічних послуг, щоб допомогти федеральним, державним і місцевим органам влади підтримувати свої системи безпеки своєчасно.

IBM повідомила, що навчить понад 150 тис. осіб навичкам кібербезпеки протягом 3-х років та співпрацюватиме з коледжами та університетами, що історично склалися для чорношкірих, з метою створення більш різноманітної робочої сили в кібербезпеці.

Google заявив, що виділить 10 млрд доларів на кібербезпеку протягом наступних 5-ти років. Окрім того, він допоможе 100 тис. американців отримати визнані в галузі сертифікати цифрових навичок, які можуть привести до високооплачуваної роботи.

Вішаал Харіпрасад, генеральний директор Resilience Cyber ​​Insurance Solutions, зазначив, що його компанія працюватиме з урядом над встановленням чітких стандартів кібербезпеки та зажадає від власників полісів дотримання цих стандартів. «Отже, якщо компанія бажає дотримуватися мінімальних стандартів, у неї буде страховка, а якщо немає, їм доведеться виявити ці прогалини, щоб досягти цього базового рівня, – доповів Харіпрасад. – Мова йде не тільки про підвищення безпеки наших компаній, але й про те, що ми робимо щось для боротьби з поганими хлопцями».

Конгрес переглядає законодавство, що стосується законів про повідомлення про витік даних і регулювання галузі страхування кібербезпеки, які історично розглядалися як два найбільш важливих напрямків політики в цій галузі. На заході були присутні керівники енергетичної компанії Southern Co (SO.N) і JPMorgan Chase & Co (JPM.N), а також високопоставлені представники кібербезпеки з адміністрації Байдена, в тому числі директор з національної кібербезпеки Кріс Інгліс та міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас.

Джерело:

U.S. to work with Big Tech, finance sector on new cybersecurity guidelines. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати