13 квітня 2020, 9:43

Списання заборгованості за позикою у зв’язку зі смертю: що з ПДФО?

Вісник ДФСУ

У разі смерті платника податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім або втрати ним статусу резидента (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з цим Податковим кодексом України (далі - ПКУ)) ПДФО за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "COVID-19: кому податки пропонують зменшити, а кому - збільшити".

Так, відповідно до цього, останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення чи втрата ним статусу резидента. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає. Норми встановлено п. 162.3 ст. 162 ПКУ.

При цьому, згідно з п. 99.1 ст. 99 ПКУ, грошові зобов’язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

У разі списання юридичною особою заборгованості по позиці у зв’язку із смертю фізичної особи - боржника, ПДФО на суму отриманих доходів нараховується на загальних підставах та перераховується податковим агентом з нарахованих на його користь доходів. У разі відсутності нарахованих доходів на користь такого платника податків або спадкоємців нарахований ПДФО сплаті не підлягає.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати