08 лютого 2021, 17:23

Смайли в юриспруденції: за чи проти?

У 2016 р. новина про те, що лорд юстиції Джексон використав смайлики у рішенні сімейного суду, щоб допомогти зрозуміти його суть 10- та 12-річним дітям, яких це стосувалося, була добре сприйнята. Проте зараз, при пандемії світ виглядає інакше, особливо, коли межі між роботою та домашнім життям стираються, зазначає британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Все частіше ми працюємо у віртуальному просторі, тому все більше надходять пропозиції розвивати та впроваджувати інновації. Враховуючи відсутність особистих зустрічей, збільшилися робочий трафік обміну миттєвими повідомленнями та використання емодзі для передачі емоцій.

Читайте також: Британські юрфірми залишаються прибутковими, — результати опитування

Майже у кожній сфері роботи та колективі є групи, що підвищують моральний дух, будують команду, наповнюють жартами групи WhatsApp, створені між колегами, які перебувають на карантині і, відповідно, це призводить до зміни методів спілкування. Згідно з опитуванням Adobe, проведеним у 2019 р., 61% співробітників використовують смайли на роботі. При цьому респонденти кажуть, що смайлики допомагають краще передавати думки та почуття під час роботи в інтернеті.

Adobe виділив смайлики, які можуть розкрити можливості для бізнесу, адже більше половини (58%) користувачів частіше відкривають електронну пошту від бренду, який має смайли у темі листа, і майже половина (44%) користувачів частіше купують товари, рекламовані за допомогою смайлів.

А як щодо юриспруденції?

Хоча бажання використовувати смайли у внутрішніх комунікаціях присутнє, юридичні фірми можуть бути не зовсім готові до запуску маркетингових кампаній зі смайлами. Це досить ризикова зміна — звертатися до клієнтів чи потенційних клієнтів за допомогою смайлів чи використовувати їх у робочих соціальних мережах. Дехто це робить (до речі, з великим успіхом), і в публікаціях соціальних мереж, наприклад, LinkedIn кількість смайлів поступово збільшується. Однак, згідно з дослідженням 2017 р. в журналі Social Psychological and Personality Science, смайлики роблять працівників менш компетентними, а справжня посмішка — кращий спосіб справити перше враження, тому питання залишається спірним.

Але у всьому цьому є і складна сторона: смайли мають свій зміст, і їх значення часто інтерпретується під час внутрішніх розслідувань, огляду розкриття інформації чи трудових суперечок. Приховані значення, що стоять за невинними символами, можуть стосуватися сексуальних намірів, наркотиків або погроз переслідуванням чи насильством. Часто смайли містяться в текстах чи інших програмах соціальних медіа, тому слідчим важче знайти чи інтерпретувати їх значення, але зараз регулятори посилюють контроль за ними. А у справах про працевлаштування ще до пандемії поява в судах слухань щодо скріншотів дописів у соціальних мережах, текстів або повідомлень WhatsApp між колегами ставала в основному звичним явищем, зазвичай (але не виключно) у справах про домагання.

Оскільки смайли подібні до картинок чи карикатур і можуть передавати всілякі повідомлення, їх слід розглядати у контексті політики на робочому місці та професійної комунікації. Хтось може зрозуміти смайли як дискримінацію на основі різних характеристик, а також як знущання, сексуальні домагання або розслідування фінансових злочинів. Існує ризик не визначити, як піктограми використовуються для передачі того чи іншого повідомлення, коментаря чи значення, і в якому контексті вони використовуються. Складність полягає в інтерпретації того, що вони означають, або в ризику неправильної інтерпретації їх значення, що може змінити тон чи контекст особистої розмови або результат розслідування чи дисциплінарного покарання.

Багато професіоналів можуть не знати чи не пам’ятати про приховані значення деяких симпатичних персонажів смайлів. З огляду на кількість людей, які регулярно застосовують смайли та на роботі та в побуті, фахівці з персоналу та юристи можуть захотіти знайти перекладача емодзі з метою їх правильного використання.

Читайте також: 6 найбільш оплачуваних дистанційних робіт — американське дослідження

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати