09 вересня 2021, 19:04

Facebook звинувачують у сексистському розміщенні реклами вакансій

Facebook звинувачують у порушенні закону про рівність у способах розгляду оголошень про роботу. Компанія Global Witness заявила, що Facebook не вдалося запобігти дискримінаційному розміщенню оголошень, адже алгоритм соціальної мережі упереджено обирав, хто та які бачитиме вакансії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Гігантський штраф за порушення GDPR. WhatsApp повинен заплатити 225 млн євро"

Про це повідомляє вебсайт BBC.

Компанія Global Witness створила чотири оголошення про роботу, пов’язані з реальними вакансіями на платформі zaista.com. Це були вакансії медсестер, пілотів, механіків та психологів. Компанія вказала, що оголошення мають бачити лише дорослі з Великобританії.

«Отже, це означає, що лише алгоритм Facebook вирішував, кому та яку вакансію показувати, – зазначила Наомі Херст, яка очолювала розслідування Global Witness. – Те, що він вирішив, здається нам відверто сексистським».

Серед людей, яким показували рекламу, відбувся такий розподіл:

  • Вакансія механіків: 96% – чоловіки;
  • Вакансія медсестри: 95% – жінки;
  • Вакансія пілота авіакомпанії: 75% – чоловіки;
  • Вакансія психолога: 77% – жінки.

Global Witness стверджує, що алгоритм Facebook укріплює і навіть посилює упередження щодо статі на конкретну вакансію. Тому компанія попросила адвоката Шону Джоллі перевірити її твердження, а також звернулася до Комісії з питань рівності та прав людини Великобританії. «Система Facebook може призвести до дискримінаційних результатів», – йдеться у поданні.

Global Witness також звернулася до Уповноваженого з питань інформації за тлумаченням поняття дискримінаційної практики, що виникла внаслідок того, як Facebook обробляє дані для оголошень про роботу.

Раві Найк, адвокат із захисту прав даних, який працює у компанії Global Witness, висловив стурбованість через те, що рекламні механізми Facebook можуть призвести до порушень законів про рівність користувачів соціальної мережі. «Якщо ця бізнес-модель призводить до дискримінаційної практики, то це підриває здатність Facebook правильно працювати в цій країні», – додав юрист.

Facebook заявив, що його система показує людям рекламу, яка може їх найбільше зацікавити, тому в цьому немає нічого дискримінаційного. «Наша система обробляє різні види інформації, щоб показувати людям оголошення, які їм найбільше будуть цікаві. Ми постійно переглядаємо результати цього звіту».

У 2019 р. у США була порушена юридична справа через рекламу житлових будинків у Facebook, яку Міністерство житлового будівництва та розвитку міст США вважала дискримінаційною за національною ознакою. Тоді соціальна мережа погодилася, що не дозволить дискримінаційну рекламу такого виду в США та Канаді. У такому погодженні також йшлося про розширення обмежень щодо спрямування оголошень про роботу, житло та кредит на інші країни.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати