Facebook звинувачують у порушенні закону про рівність у способах розгляду оголошень про роботу. Компанія Global Witness заявила, що Facebook не вдалося запобігти дискримінаційному розміщенню оголошень, адже алгоритм соціальної мережі упереджено обирав, хто та які бачитиме вакансії.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Гігантський штраф за порушення GDPR. WhatsApp повинен заплатити 225 млн євро"
Про це повідомляє вебсайт BBC.
Компанія Global Witness створила чотири оголошення про роботу, пов’язані з реальними вакансіями на платформі zaista.com. Це були вакансії медсестер, пілотів, механіків та психологів. Компанія вказала, що оголошення мають бачити лише дорослі з Великобританії.
«Отже, це означає, що лише алгоритм Facebook вирішував, кому та яку вакансію показувати, – зазначила Наомі Херст, яка очолювала розслідування Global Witness. – Те, що він вирішив, здається нам відверто сексистським».
Серед людей, яким показували рекламу, відбувся такий розподіл:
- Вакансія механіків: 96% – чоловіки;
- Вакансія медсестри: 95% – жінки;
- Вакансія пілота авіакомпанії: 75% – чоловіки;
- Вакансія психолога: 77% – жінки.
Global Witness стверджує, що алгоритм Facebook укріплює і навіть посилює упередження щодо статі на конкретну вакансію. Тому компанія попросила адвоката Шону Джоллі перевірити її твердження, а також звернулася до Комісії з питань рівності та прав людини Великобританії. «Система Facebook може призвести до дискримінаційних результатів», – йдеться у поданні.
Global Witness також звернулася до Уповноваженого з питань інформації за тлумаченням поняття дискримінаційної практики, що виникла внаслідок того, як Facebook обробляє дані для оголошень про роботу.
Раві Найк, адвокат із захисту прав даних, який працює у компанії Global Witness, висловив стурбованість через те, що рекламні механізми Facebook можуть призвести до порушень законів про рівність користувачів соціальної мережі. «Якщо ця бізнес-модель призводить до дискримінаційної практики, то це підриває здатність Facebook правильно працювати в цій країні», – додав юрист.
Facebook заявив, що його система показує людям рекламу, яка може їх найбільше зацікавити, тому в цьому немає нічого дискримінаційного. «Наша система обробляє різні види інформації, щоб показувати людям оголошення, які їм найбільше будуть цікаві. Ми постійно переглядаємо результати цього звіту».
У 2019 р. у США була порушена юридична справа через рекламу житлових будинків у Facebook, яку Міністерство житлового будівництва та розвитку міст США вважала дискримінаційною за національною ознакою. Тоді соціальна мережа погодилася, що не дозволить дискримінаційну рекламу такого виду в США та Канаді. У такому погодженні також йшлося про розширення обмежень щодо спрямування оголошень про роботу, житло та кредит на інші країни.