20 грудня 2023, 10:55

Сергій Марченко: Потребу у зовнішньому фінансуванні України на 2024 рік зменшено

Пресслужба Мінфіну

19 грудня міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G7, керівництва Європейського Союзу, МВФ і Світового Банку. Про це повідомила пресслужба Мінфіну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За час воєнного стану в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%" видано 42 847 пільгових кредитів".

"Підтримка країн G7 відіграла важливу роль у забезпеченні фінансової стабільності України. В першу чергу, як Міністр фінансів, я вдячний за ритмічну та передбачувану фінансову допомогу для України. За 2023 рік, завдяки злагодженій співпраці з міжнародними партнерами, Міністерству фінансів України вдалося залучити вже понад 39 млрд доларів США зовнішнього фінансування. До кінця поточного року допомога донорів сягне близько 42,3 млрд доларів США", – наголосив він.

За словами міністра, підтримка міжнародних партнерів у поєднанні з ефективними рішеннями Уряду України під час повномасштабної війни дозволили зберегти фінансову та економічну стабільність: "У 2023 році економіка України демонструє стійкість та розвиток. Зростання ВВП прогнозується на рівні до 5%, інфляція знизилась із 26,6% минулого року до 5,1% у листопаді цього року. За 11 місяців 2023 року надходження до державного бюджету від митниці та податкової збільшено на 4,4 млрд доларів США порівняно з аналогічним періодом 2022 року".

Сергій Марченко зауважив, що для збереження економічного відновлення України та фінансової стійкості перед викликами повномасштабної війни вчасне надходження необхідної допомоги від міжнародних партнерів є життєво важливим. Потреба у зовнішньому фінансуванні у 2024 році сягатиме 37,3 млрд доларів США, що верифіковано експертами МВФ.

"Потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік вдалося зменшити з 41 млрд доларів США завдяки заходам із максимізації доходів держбюджету, активізації внутрішнього ринку запозичень та інших заходів. Також було скорочено всі капітальні видатки держбюджету. У 2024 році ключовими задачами є військова кампанія та соціальна підтримка. І якщо оборона і безпека фінансується виключно за рахунок внутрішніх доходів бюджету, то для забезпечення потреб соціальної сфери ми розраховуємо на допомогу міжнародних партнерів", – зазначив Сергій Марченко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати