28 серпня 2015, 10:34

Секція рекомендує ВРЮ відкрити дисциплінарні справи стосовно 19 суддів за висновками ТСК

Прес-служба ВРЮ

27 серпня 2015 року дисциплінарна секція ВРЮ вперше розглянула висновки Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі – ТСК), що надійшли до Вищої ради юстиції, повідомляє прес-служба ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» від 8 квітня 2014 року № 1188-VII (далі – Закон) визначено правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Для реалізації цього Закону була утворена ТСК з метою проведення перевірок дій суддів, що виносили рішення проти учасників масових акцій протестів в Україні у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року, та інших рішень судів, визначених у статті 3 Закону. З початку своєї діяльності ТСК ухвалила висновки про порушення присяги стосовно 46 суддів, які передала до ВРЮ для вирішення питання про звільнення суддів з посад. За допомогою автоматизованої системи визначення члена Вищої ради юстиції при здійсненні ним повноважень відповідно до законів України було проведено авторозподіл висновків ТСК між членами ВРЮ для проведення перевірки.

Дисциплінарна секція ВРЮ розглянула висновки Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та ухвалила висновок рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відкриття дисциплінарної справи стосовно 19 суддів, зокрема:

- судді Дарницького районного суду міста Києва ПОЙДИ Сергія Миколайовича;

- судді Деснянського районного суду міста Києва ПАНАСЮКА Олексія Григоровича;

- судді Дніпровського районного суду міста Києва ЧАУСА Миколи Олексійовича;

- судді Оболонського районного суду міста Києва ЛІТВІНОВА Віталія Євгеновича;

- судді Подільського районного суду міста Києва ЗАХАРЧУК Світлани Степанівни;

- суддів Солом’янського районного суду міста Києва ЛОЗИНСЬКОЇ Марини Ігорівни, МАКУХИ Андрія Анатолійовича;

- судді Святошинського районного суду міста Києва МАКАРЕНКА Володимира Вячеславовича;

- суддів Шевченківського районного суду міста Києва ГАЙДУК Світлани Володимирівни, КРАВЦЯ Дмитра Івановича, СІРОМАШЕНКО Наталії Володимирівни;

- судді Бобринецького районного суду Кіровоградської області БЕВЗА Олега Юрійовича;

- суддів Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська РЕШЕТНІКА Миколи Олександровича, БІБІКА Миколи Миколайовича;

- судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області ЛЕВЧЕНКА Анатолія Володимировича;

- судді Ленінського районного суду міста Кіровограда ЛЬОН Світлани Михайлівни;

- суддів Червонозаводського районного суду міста Харкова ВАСИЛЬЄВОЇ Олени Олександрівни, ПРОШУТІ Ірини Дмитрівни;

- судді Васильківського міськрайонного суду Київської області СТЕПАНЕНКА Віктора Вікторовича.

Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції було створено на один рік при Вищій раді юстиції відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з метою проведення перевірок дій суддів, що виносили рішення проти учасників масових акцій протестів в Україні у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року, та інших рішень судів, визначених у статті 3 Закону.

Свою роботу Комісія розпочала 12 червня 2014 року – з часу призначення до її складу дев’яти осіб: п’яти – Пленумом Верховного Суду України та чотирьох – Урядовим уповноваженим з антикорупційної політики. 

З початку своєї діяльності Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції за результатами розгляду перевірок ухвалила висновки про порушення присяги стосовно 46 суддів, які передано до ВРЮ для вирішення питання про звільнення суддів з посад. У діях 12 суддів визнано ознаки дисциплінарного проступку. Матеріали стосовно них направлено до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для прийняття рішення. Стосовно чотирьох суддів перевірки було припинено.

Усього за результатами розгляду 2192 заяв громадян, що надійшли на адресу Комісії, ТСК призначила до розгляду 309 перевірок стосовно 331 судді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати