11 лютого 2022, 16:47

Саморегулівні організації долучатимуться до процесу розробки проєктів законів в обов’язковому порядку

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який спрямований на вдосконалення правового регулювання діяльності саморегулівних організацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують спростити управління багатоквартирними будинками"

Проєктом Закону № 7025 від 04.02.2022 визначаються основні засади утворення, реєстрації, діяльності та припинення саморегулівних організацій, у тому числі ведення реєстру членів саморегулівної організації, фінансування і взаємовідносин саморегулівних організацій з державою та її органами тощо.

Саморегулівна організація – це неприбуткове об’єднання представників однієї професії або суб’єктів господарювання у певній сфері (галузі) чи певного виду господарської діяльності, що утворюється відповідно з метою професійного чи галузевого самоврядування, розробки та встановлення спільних стандартів і правил, реалізації завдань та захисту прав і законних інтересів її членів, підвищення їх професійного рівня та рівня якості виробленої продукції, виконання робіт, надання послуг.

Саморегулівна організація утворюється виключно з всеукраїнським статусом та розповсюджує свою діяльність на всю територію України. Саморегулівна організація утворюється за рішенням відповідно представників однієї професії у кількості не менше 500 осіб або суб’єктів господарювання у певній сфері (галузі) чи певного виду господарської діяльності у кількості не менше 100 суб’єктів, або безпосередньо на підставі закону.

Законопроєкт також унормовує питання правового статусу саморегулівних організацій, їх прав і обов’язків, членства у саморегулівних організаціях.

Згідно з проєктом, за предметом саморегулювання саморегулівні організації поділяються на організації професійного саморегулювання та організації господарського саморегулювання. Важливо, що створення більше однієї організації професійного саморегулювання у межах однієї професії не допускається.

Проєктом враховано основні критерії, характерні для всіх видів саморегулівних організацій, а також особливості окремих видів таких організацій.

Законопроєктом передбачається надання саморегулівним організаціям низки прав у взаємовідносинах з державою та її органами, а також органами місцевого самоврядування. Зокрема, передбачається встановити, що залучення представників саморегулівної організації до процесу розробки проєктів законів, інших нормативно-правових актів, які стосуються статусу такої організації, її прав та обов’язків, сфери (виду) її діяльності, є обов’язковим. Органи державної влади можуть делегувати саморегулівним організаціям визначені законом повноваження.

Крім того, проєктом передбачено внесення змін до ряду законодавчих актів: Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», спрямованих на вдосконалення їх діяльності в частині саморегулювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати