10 лютого 2022, 16:05

Раді пропонують спростити управління багатоквартирними будинками

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт № 7029 від 08.02.2022, яким запропоновано внесення змін до законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд вніс зміни до правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення"

Зміни законопроєкту передбачають:

-належне врегулювання процедури прийняття рішень у багатоквартирному будинку з використанням електронних інструментів та електронного цифрового підпису для полегшення процесу збору підписів та охоплення письмовим опитуванням співвласників, які з різних причин фізично не мають можливості особисто бути присутніми на зборах. Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено особистий підпис при голосуванні. Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» дозволяє використовувати електронний підпис для підписування документів, але містить застереження стосовно неможливості використання електронних документів.

-зменшення вимог щодо кількості голосів співвласників, необхідних для прийняття рішень в багатоквартирному будинку, яке передбачає наявність 50% голосів для прийняття всіх рішень крім від’єднання багатоквартирного будинку від інженерних мереж;

-уніфікацію існуючого законодавчого регулювання стосовно оформлення протоколів зборів співвласників;

-спрощення механізму інформування про проведення зборів співвласників. Поточна процедура передбачає повідомлення кожного власника особисто або за допомогою рекомендованого листа. На сьогоднішній день ні Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ні Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» не передбачено можливості надсилання повідомлення про проведення зборів співвласників електронною поштою, або іншими засобами телекомунікаційного зв’язку. Запропоновані законопроектом зміни спростять порядок скликання зборів співвласників та дозволять витрати співвласників на поштові послуги;

-внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», якими пропонується передбачити, що вимоги про наявність нотаріально посвідченої довіреності не стосуються створення і поточної діяльності ОСББ та їх асоціації.

Також законопроєктом усувається прогалина законодавства щодо неможливості подання на державну реєстрацію документів частково у паперовій, а частково в електронній формі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати