06 вересня 2021, 11:46

РСУ рекомендувала Пенсійному фонду довічне грошове утримування суддів перераховувати автоматично

Пресслужба РСУ

Рада суддів України під час засідання 03 вересня 2021 року прийняла рішення рекомендувати Пенсійному фонду України перерахунок щомісячного грошового утримання суддів у відставці проводити автоматично.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РСУ призначила дату проведення Першого конкурсу на зайняття посади члена ВККС України"

Про це повідомляє пресслужба РСУ.

Пенсійний фонд України врахував пропозиції Ради суддів України від 9 квітня 2021 року щодо автоматичного перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

ПФУ пропонує застосувати механізм перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на кшталт перерахунку пенсій військовослужбовців та працівників Міністерства внутрішніх справ України”, — зазначив голова РСУ Богдан Моніч.

РСУ запропонувала Пенсійному фонду внести відповідні зміни до Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України. Зокрема, пропонується таке:

- якщо є підстава для перерахунку довічного грошового утримання судді, то в централізованому порядку про це повідомляється Пенсійний фонд України;

- надалі регіональні управління ПФУ складають списки, запитують відповідні довідки та здійснюють перерахунок;

- водночас за суддею зберігається право самостійно звернутися до органу ПФУ для перерахунку довічного грошового утримання.

Також Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернув увагу, що ПФУ звернувся за роз’ясненням із приводу того, з якого розміру суддівської винагороди визначати суму грошового утримання суддів вищих спеціалізованих судів.

У рішенні Ради зазначається, що під час визначення розміру довічного грошового утримання суддів вищих спеціалізованих судів слід брати за основу розмір суддівської винагороди суддів касаційних судів.

У підсумку розгляду питання порядку денного про розгляд пропозицій Пенсійного фонду України щодо порядку проведення територіальними органами Пенсійного фонду України перерахунку щомісячного грошового утримання без звернення судді у відставці, Рада суддів України надіслала Пенсійному фонду України для подальшого врахування зауваження до пропозиційщодо порядку перерахунку щомісячного грошового утримання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати