13 вересня 2021, 16:41

РСУ не змогла делегувати представників до Етичної ради: Президент скликає робочу зустріч

Офіційне інтернет-представництво Президента України

В Офісі Президента України у четвер, 16 вересня, відбудеться робоча зустріч за участю очільників органів суддівського урядування, зокрема голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів «Великої сімки».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РСУ обрала членів Конкурсної комісії до ВККС"

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Що стало підставою для проведення робочої зустрічі?

Відповідно до абзацу шостого пункту 23-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» № 1635-ІХ від 14 липня 2021 року, суб’єкт формування Етичної ради протягом 30 днів після надходження звернення голови Вищої ради правосуддя подає список своїх кандидатів.

Суб’єктом подання є, серед іншого, Рада суддів України, яка повинна делегувати трьох представників до Етичної ради. Однак на сьогоднішньому засіданні Рада суддів не змогла делегувати своїх представників до Етичної ради. Це викликає занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинку найважливішої її частини – очищення судової системи.

Реакція Глави держави

«Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку», – зазначив Володимир Зеленський.

Серед іншого, Глава держави висловив подяку міжнародним організаціям, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції і які минулого тижня делегували експертів до конкурсної комісії, що обиратиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Етичної ради.

За словами Дениса Маслова, народного депутати "Слуги народу" , надзвичайно гостро стоїть питання щодо конкурсу до Етичної ради, яка добиратиме ВРП. Вона, нагадаю, має перевірити діючих членів ВРП щодо критеріїв професійної етики та доброчесності, а також долучитися до добору на вакантні посади. 16 з 26 членів Ради суддів не підтримали жодного кандидата до складу Етичної ради. Водночас підтримали звернення ВРП щодо неконституційності закону, який регулює, власне, добір. Проти висловилися всього 2 членів. Відповідно, кандидатів не обрано. Процес загальмовано! 

Всі рішення мають бути мудрими та зваженими. Рада суддів України є органом суддівського самоврядування. Вони представляють позицію професійної спільноти суддів. Професійна спільнота не сприйняла те, що вага їх голосів менша, ніж колег від міжнародних партнерів. Зважаючи на слова Голови Ради суддів, є два варіанти виходу із цієї ситуації. Перший – Рада суддів прийме свій внутрішній документ, який регулюватиме порядок відбору членів до Етичної ради, затвердить його, прийме документи від охочих та проведе нове засідання, на якому делегує своїх членів. Другий – прийняття змін до закону про ВРП та проведення конкурсу”– підкреслив народний депутат “Слуга народу” Денис Маслов.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати