20 серпня 2020, 15:07

Розслідування стосовно голови райсуду Рівненської області завершено, - НАБУ

Прес-служба НАБУ

Розслідування за фактом прохання надання та одержання неправомірної вигоди головою одного з районних судів Рівненської області завершене. 17 серпня 2020 р. судді відкриті матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оскарження обмеження висотності житлової забудови: ОАСК відкрив провадження".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Так, слідство встановило непоодинокі факти висловлювання головою суду прохання надати йому неправомірну вигоду за вплив на іншого суддю задля ухвалення ним відповідного рішення в інтересах зацікавлених осіб. Йшлося про ухвалення рішення в різних справах, що були на розгляду суду: від прийняття рішення про адміністративне стягнення за водіння в нетверезому стані, до повернення майна, арештованого в межах розслідування у кримінальному провадженні.

Як зазначається, неправомірну вигоду голова суду отримав через посередника. У лютому 2020 р. судді та посереднику повідомлено про підозру. Згодом із посередником прокурор САП уклав угоду про визнання винуватості, яку 22 травня 2020 р. затвердила колегія суддів Вищого антикорупційного суду. За місяць рішення набуло законної сили.

14 серпня 2020 р. голові суду повідомили про зміну раніше повідомленої підозри за ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати