У рамках співпраці між Конституційним Судом України, Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Національною академією правових наук України організовано проведення Літньої школи для аспірантів і студентів вищих юридичних навчальних закладів "Верховенство права і конституціоналізм: конституційний лад та його антикризовий інструментарій".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Законодавчі зміни у сфері правосуддя мають бути спрямовані на поновлення роботи ВККСУ, - Овсієнко".
Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
"Наразі це вже дев’ята школа конституційного права та конституціоналізму, яка щороку збирає молоде покоління конституціоналістів з різних куточків нашої країни", - ідеться у повідомленні.
Як зазначається, цьогоріч школа зібрала більше тридцяти учасників зі всієї України, яким буде запропоновано інтенсивну програму з метою отримання навиків аналізу, тлумачення та розуміння конституційних положень, ідей та концепцій, які лежать в їх підґрунті. Вказана програма орієнтована, в першу чергу, на поглиблення фахової підготовки правників у сфері конституційного права та захисту прав людини і основоположних свобод.
Викладачами школи є провідні українські вченні-конституціоналісти, судді Конституційного Суду України та Верховного Суду.
Традиційно з доповіддю перед правниками виступив суддя Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України Василь Лемак, який представив лекцію на тему "Як захистити Конституцію України від поточної політики? (секрети "творчої кухні" конституційного судочинства)".
Планується, що учасники школи розглянуть низку актуальних проблем конституційного права, зокрема захисту конституції, конституційного тлумачення, функціонування інституту конституційної скарги, а також питання реформування конституційного судочинства як інструменту забезпечення єдності судової практики.
Захід триватиме з 2 по 9 серпня у м. Свалява (селище Поляна).
Нагадаємо, українці в липні намагалися пронести до органів судової влади понад 5 тисяч заборонених предметів.