02 червня 2020, 13:02

Роботизація триває: Microsoft замінює журналістів і редакторів сайту на ШІ

The Guardian

На домашній сторінці браузеру Microsoft Edge на сайті MSN користувачі відтепер бачитимуть підбірку новин, яку для них створює штучний інтелект. Десятки журналістів, які виконували цю роботу, були звільнені після того, як Microsoft вирішила замінити їх програмним забезпеченням із використанням ШІ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


27 співробітникам PA Media повідомили, що Microsoft прийняв рішення розірвати контракт із PA Media в короткі терміни через глобальний перехід до використання ШІ замість людських ресурсів.

Один співробітник, який працював у цій команді, сказав: «Я проводив свій час, читаючи новини про те, як автоматизація та ШІ заберуть всі наші робочі місця, і ось я тут – ШІ забрав в мене роботу». Він також додав, що рішення про заміну людей програмним забезпеченням було доволі ризикованим, адже співробітникам потрібно було дотримуватися дуже суворої редакційної політики, яка гарантувала, що користувачі не стикнуться з насильницьким або неналежним контентом при відкритті свого браузера, що особливо важливо для молодих користувачів.

Команда, що працює на сайті Microsoft, не писала авторські новини, але все ще здійснювала редакційний контроль, відбираючи публікації, підготовлені іншими новинними компаніями, включаючи Guardian, і редагуючи контент і заголовки, де це доречно, щоб відповідати формату.

Пізніше статті розміщувалися на веб-сайті Microsoft, а технічна компанія ділилася доходами від реклами з оригінальними виданнями.

Редагування текстів в ручному режимі також дозволяло змінювати заголовки під потрібний формат, уникати fake news, поширювати цікаві статті з невеликих видань. Очікується, що рішення Microsoft автоматизувати редагування своїх новинних сайтів вплине і на інші команди по всьому світу.

Як і інші новинні організації, PA Media стикається з жорсткими фінансовими проблемами, через що компанія змушена звільняти деяких співробітників або скорочувати їх зарплату. Представник компанії сказав: «Ми перебуваємо в процесі скорочення команди Microsoft, що працює в PA, але робимо все можливе, щоб підтримати наших співробітників. Ми пишаємося тією роботою, яку ми виконали з Microsoft, і знаємо, що забезпечили високу якість обслуговування».

Натомість за словами представника Microsoft, це рішення не було викликано наслідками COVID-19. Всі компанії регулярно оцінюють свій бізнес і шукають потенційно цікаві інвестиційні проекти. Багато технологічних компаній експериментують із використанням штучного інтелекту в журналістиці, а такі компанії, як Google, фінансують інвестиції в проекти, щоб зрозуміти механізм його використання, хоча спроби автоматизувати написання статей поки що не набули широкого поширення.

За інформацією The Guardian.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати