25 квітня 2020, 9:00

Робота жінок у нічний час: Держпраці про особливості застосування

З 28 квітня 2020 року діятимуть нові правила боротьби з відмиванням доходів

Державна служба України з питань праці

Держпраці роз’яснює, що з урахуванням фізіологічних особливостей жіночого організму і виконання жінками функції материнства законодавством про працю встановлено додаткові гарантії для жінок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи може роботодавець у період карантину зменшити розмір зарплати та премії?".

Зазначається, що досить широко використовується праця жінок у нічний час. Необхідність використання праці жінок у нічний час пов’язана з характером виробництва, умовами праці та життя, наявністю так званих жіночих професій, а необхідність нічних змін зумовлена вимогами технологічного процесу, специфікою послуг, що надаються населенню, сезонним характером робіт.

У Держпраці нагадали, що в ст. 54 Кодексу Законів про працю України зазначено, що нічним вважається час з 22.00 до 06.00.

Так, стаття 176 КЗпП повідомляє, що не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, а також направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.

Статтею 175 КЗпП зазначено, що залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.

Як зазначається, перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджується Кабінетом Міністрів України.

Однак такий перелік дотепер не затверджений. Тож практично застосовувати цей критерій проблематично.

Зазначені у частині першій ст. 175 КЗпП обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім’ї.

Також не можуть залучатись до надурочних робіт або направлятись у відрядження жінки, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей з інвалідністю без їх згоди (ст. 177 КЗпП).

Нагадаємо, з 28 квітня 2020 року діятимуть нові правила боротьби з відмиванням доходів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати