04 вересня 2015, 19:07

Робоча група Конституційної комісії пропонує позбавити КСУ права тлумачити закони

Укрінформ

Робоча група з питань правосуддя Конституційної комісії пропонує вилучити з Основного Закону норму, яка наділяє Конституційний суд правом офіційного тлумачення законів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в тексті пропозицій робочої групи, розданому членам Комісії на сьогоднішньому засіданні.

Зокрема, пропонується у проекті змін до Конституції закріпити норму, що Конституційний суд вирішує питання про відповідність законів та інших нормативних актів Конституції України і здійснює офіційне тлумачення Основного Закону. При цьому положення про офіційне тлумачення законів пропонується вилучити.

Також до Конституції пропонують ввести положення, яке б гарантувало право кожному громадянину звернутись з конституційною скаргою до КСУ. Водночас, кількісний склад Конституційного суду, що становить 18 суддів не змінюватимуть. Крім того, подані пропозиції передбачають чітко виписані гарантії незалежності, недоторканості суддів КСУ.

Так,  у разі прийняття зазначених змін суддю КСУ не можна буде затримувати чи утримувати під вартою до винесення обвинувального вироку судом без згоди Конституційного Суду, за винятком затримання його під час вчинення або безпосередньо після вчинення ним злочину. Разом з тим, підвищується віковий ценз з 10-ти до 15-ти років роботи за фахом для особи, яка претендує на посаду судді КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати