26 серпня 2020, 9:00

Рішення Верховного Суду: прорив в судових процесах про дифамацію в Інтернеті

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Верховний суд Республіки Польща 6 серпня постановив, що суд може зажадати від Інтернет-провайдера розкрити телекомунікаційну таємницю (у вигляді особистих даних абонента) для цілей цивільного судового розгляду щодо захисту особистих прав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Вакцина від коронавіруса буде безкоштовною?".

- Поки що постачальник контенту, посилаючись на закон про телекомунікації, не може розкрити запитувану інформацію в суді.

- Апеляційний суд в Гданську передав правове питання у цій справі. до Верховного суду.

- Уповноважений з прав людини (Rzecznik Praw Obywatelskich) також приєднався до справи у Верховному суді. У своїй позиції він вказав, що постачальник послуг не має права відмовити в наданні особистих даних абонента в разі порушення особистих прав.

- Інакше громадянин був би позбавлений конституційного права на справедливий судовий розгляд і захист свого приватного життя, заявив Уповноважений з прав людини.

Верховний суд прийняв рішення Апеляційного суду Гданська з правового питання. "Суд має право, відповідно до статті 159 (2) (4) Закону про телекомунікації (ustawy Prawo telekomunikacyjne), запросити у юридичної особи, пов'язаної телекомунікаційною таємницею, інформацію, що дозволяє перевірити твердження позивача про те, що дія, що порушує особисті права, було скоєно відповідачем по справі ", - йдеться в постанові Верховного суду.

Апеляційний суд Гданська звернувся до Верховного суду в контексті даної справи з проханням про захист особистих прав. У цьому процесі суд раніше просив телекомунікаційну компанію розкрити особисті дані відповідача. Однак постачальник, посилаючись на закон про телекомунікації, не надав запитану інформацію.

Згідно ст. 159 абзац 2 пункту 4 Закону про телекомунікації, на який посилається відповідач, заборонено читати, записувати, зберігати, передавати або іншим чином використовувати контент або дані, на які поширюється телекомунікаційна конфіденційність, особами, які не є відправником і отримувачем повідомлення, крім випадків, коли це необхідно з інших причин, передбачених в Законі або окремими правилами.

В результаті апеляційний суд, розглядаючи цю справу, поставив Верховному суду питання: "чи має особа, яка надає послугу доступу в Інтернет, тобто суб'єкт, пов'язаний телекомунікаційною таємницею (...), право відмовити в наданні особистих даних абонента в разі порушення прав на товари. особисті дані, якщо цей контент, представлений через Інтернет, може служити підставою для цього порушення, і в цьому випадку є стаття 159 (2) (4) Закону про телекомунікації підставою для розкриття таких даних за запитом цивільного суду?".

Уповноважений з прав людини також приєднався до справи у Верховному суді. В свою позицію представник вказав, що постачальник послуг не має права відмовити в наданні особистих даних абонента в разі порушення особистих прав - якщо саме контент, представлений через Інтернет, може служити підставою для цього порушення. На думку Уповноваженого з прав людини, в іншому випадку громадянин був би позбавлений конституційного права на справедливий судовий розгляд і захист свого приватного життя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати