Державні реєстратори та нотаріуси можуть отримувати повний текст судового рішення при розгляді заяв у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Основні підстави для відмови у держреєстрації речових прав та їх обтяжень".
Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту у Телеграм-каналі відомства.
Зазначається, що це стало можливим завдяки запровадженню ДП Національні інформаційні системи інформаційного обміну з Державною судовою адміністрацією України (ДСА).
"Цей черговий крок у рамках реалізації антирейдерських заходів в Україні унеможливить незаконну перереєстрацію права власності, інших речових прав на нерухоме майно на підставі заяв з використанням завідомо підроблених рішень та ухвал суду", - ідеться у повідомленні.
Зокрема, нововведення дозволить реєстраторам перевіряти справжність рішення суду, яке є однією з підстав для зміни речових прав на нерухомість, чи вступило це рішення в силу тощо, безпосередньо у Єдиному реєстрі судових рішень, отримуючи повну інформацію, що включає сторони справи, адреси тощо, у режимі онлайн.
Нагадаємо, Мін'юст виносить на публічне обговорення проєкт Закону "Про судово-експертну діяльність".