19 серпня 2022, 13:48

РАУ створила інститут представників за кордоном замість іноземних представництв

Пресслужба НААУ

Рада адвокатів України створила інститут представників НААУ за кордоном замість іноземних представництв. Раніше створені представництва НААУ ліквідовані, всі кадрові і та інші рішення щодо представництв втратили чинність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РАУ проведе позачергове засідання через використання назви НААУ при створенні нової громадської організації адвокатів"

Відповідні зміни ухвалені у рішенні РАУ № 59 від 2 серпня 2022 року «Про затвердження у новій редакції Положення про представництво Національної асоціації адвокатів України за кордоном».

Положення, зокрема, визначає, що у кожній державі можуть призначатись та функціонувати один або більше представників НААУ, чия діяльність координується профільним комітетом НААУ. У випадку, якщо в конкретній країні перебування призначено декілька представників, то той представник який базується в столиці країни перебування є головним представником, і інші представники в цій країні координують свою діяльність через нього.

Представники НААУ за кордоном не є юридичними особами і здійснюють діяльність самостійно в інтересах НААУ та в межах законодавства країни-перебування (реєстрації). Рішення про призначення представника НААУ за кордоном приймає Голова НААУ, РАУ.

Представники НААУ уповноважені взаємодіяти із представниками іноземних органів адвокатського самоврядування, державних органів, підприємств, установ, організацій, наукових закладів, а також із фізичними та юридичними особами; співпрацювати з іноземними дипломатичними представництвами в державі –перебування (реєстрації) на підставі відповідної оформленої акредитації консульської установи та/або МЗС України; контактувати із закордонними партнерами НААУ задля обміну досвідом між адвокатами. Представники популяризують діяльність НААУ за кордоном, а також мають право проводити інформаційні та освітні заходи, фандрейзингову роботу для розвитку інституту адвокатури України.

Представники автоматично входять до складу Комітету з міжнародних зв’язків без права голосу. НААУ повідомляє про призначення представника НААУ за кордоном відповідну національну асоціацію адвокатів країни перебування.

Положення регулює порядок звітності про діяльність та покладає на представника самостійне вирішення організаційних питань та планування роботи. Фінансування діяльності представників НААУ за кордоном здійснюється за їх власний рахунок, за рахунок коштів спонсорів (фізичних та юридичних осіб), благодійних фондів (організацій) та ґрунтується на принципі самофінансування.

Нагадаємо, при НААУ було створено мережу з понад 40 представництв за кордоном.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати