17 липня 2019, 14:34

Рахункова палата вимагає забезпечити проведення аудиту в "Нафтогазі" та "Укртрансгазі"

Рахункова палата України, РБК-Україна

Рахункова палата України вимагає від КМУ забезпечити належний допуск до "Нафтогазу", "Укртрансгазу" та низки інших об’єктів для проведення аудиту ефективності управління об’єктами державної власності у нафтогазовому комплексі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд звільнив в.о. голови Державної фіскальної служби".

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, зазначають у Рахунковій палаті.

Позиція Рахункової палати

За словами пана Пацкана, рішення про проведення відповідного аудиту було ухвалене Рахунковою палатою на початку липня. Зокрема, в рамках проведення аудиту мають бути перевірені сім об’єктів. Серед них "Укртрансгаз", яке провадить діяльність з транспортування і зберігання газу, задля чого управляє та користується державним майном, окрема магістральними трубопроводами. Водночас 15 липня контрольна група Рахункової палати на чолі з членом Рахункової палати Ігорем Яремчуком, офіційно попередньо повідомивши про свій візит, прибула на вказаний об’єкт, але до проведення аудиту допущена не була.

Як зазначається, рядові співробітники "Укртрансгазу" заявили, що керівництво на робочому місці відсутнє та без їх вказівки аудиторів не допустять. "Керівник "Укртрансгазу" в телефонній розмові з членом Рахункової палати повідомив про відсутність підстав для проведення аудиту, небажання надавати необхідні документи та допускати до приміщення. При цьому ні керівник, ні службові особи "Укртрансгазу" належних правових підстав для відмови в аудиті не надали.

Контрольна група викликала представників правоохоронних органів для фіксації факту перешкоджання діяльності, що є злочином проти авторитету державної влади. Наразі поліцією відкрите кримінальне провадження за даним фактом", - повідомили у Розрахунковій палаті.

"Наступний вихід буде безпосередньо до "Нафтогазу". Тому я звертаюся з вимогою до Глави Уряду та правоохоронців сприяти тому, щоб Рахунковій палаті не перешкоджали. Далі так ситуація не може тривати і уряд має в це втрутитися", - заявив Валерій Пацкан.

Позиція Глави Уряду

Як зазначили у РБК-Україна, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав МВС та Мін'юст забезпечити доступ до компанії для проведення аудиту.

"Мені цікаво перевірити продаж газу НАК "Нафтогаз Україна". Те, що вони видають інформацію, вона, на мій погляд, є сумнівною у багатьох випадках. Нам треба це питання перевірити, у т.ч. по тарифах… Я прошу Міністерство внутрішніх справ забезпечити умови для виконання обов'язків Рахункової палати у межах ваших повноважень", - підкреслив прем'єр.

Читайте також: "Офіс Президента ініціює створення Ради з питань свободи слова".

"Я дуже прошу Міністра юстиції підготувати, якщо буде потрібно, на наступне засідання уряду документ, який дозволить зайти Рахунковій палаті і іншим контролюючим органам і зробити "вскриття", щоб всі побачили, що там відбувається всередині", - підсумував пан Гройсман.

Позиція МВС

Водночас Глава МВС Арсен Аваков закликав Міністерство юстиції забезпечити юридичну базу для проведення такого аудиту.

"Міністерство внутрішніх справ - не той орган, хто визначає, хто правий, а хто неправий. Тим більше Національна поліція. У НАК "Нафтогаз" є трактування, що перевірка, яка має бути, повинна бути обставлена деякими юридичними документами. Тому, якщо такі документи будуть, ми безумовно зробимо. Якщо виникає юридична колізія, я прошу Мін'юст, апарат Кабміну, щоб ми змогли це робити", - сказав міністр.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати