16 серпня 2024, 18:17

Раді рекомендують прийняти законопроєкт щодо запровадження процедур превентивної реструктуризації

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

15 серпня 2024 року відбулося засідання Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна ратифікує Римський статут МКС: деталі".

На ньому нардепи ухвалили рішення про прийняття в другому читанні законопроєкту "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації" (№10143 від 12.10.2023). 

"Це велика і важлива реформа у сфері банкрутства. Навіщо потрібна превентивна реструктуризація? Щоб виявити ризики неплатоспроможності підприємств на ранніх стадіях, коли ситуація ще не критична, і не допустити банкрутства.

В нашій країні, на жаль, банкрутство прирівнюють до краху. Якщо підприємство є банкрутом, на ньому ставлять хрест, вважають його токсичним. В розвинених демократіях, банкрутство, навпаки, – нові можливості. Бізнес може мати проблеми – це нормально. Але в державі має бути швидка допомога для відновлення. В цьому і полягає суть підприємництва – зробили помилку, обнулилися, але встали, відновилися і працюємо далі. Цим мені й подобається інститут превентивної реструктуризації – він дає можливість для швидкого "одужання" банкрута і не дозволяє "хоронити" бізнес", – сказав заступник голови Комітету Олексій Мовчан.

За його словами, документ дасть бізнесу інструменти та підказки, як самостійно скласти дієвий план превентивної реструктуризації. На вимогу Європейської Директиви буде розроблено вебпортал запобігання неплатоспроможності, на якому можна буде знайти інформацію про доступні інструменти раннього виявлення неплатоспроможності, процедури, заходи та плани превентивної реструктуризації, адаптовані до потреб і специфіки мікропідприємництва та малого підприємництва.

"Особливо цей механізм буде актуальним для підприємств, що розташовувались близько до лінії бойових дій або з деокупованих територій, які тимчасово перервали виробничі цикли та ланцюги постачання, але спроможні вийти на довоєнні показники і розрахуватися зі своїми партнерами. "Живі" підприємства – це робочі місця, сплачені податки та підтримка економіки. У нас є шанс зберегти сотні економічно активних підприємств", – розповів Олексій Мовчан.

Він додав, що імплементація процедури превентивної реструктуризації в наше законодавство – це частина урядового плану Ukraine Facility.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати