14 вересня 2023, 10:20

Раді рекомендують прийняти законопроєкт про залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

13 вересня на своєму засіданні Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики розглянув проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України" (№9627 від 21.08.2023). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК склало протоколи через порушення надання внесків політпартіям".

Метою законопроєкту є створення сприятливих умов для реалізації інвестиційних проєктів, спрямованих на відновлення економіки України під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій шляхом спрощення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок.

Законопроєктом вносяться зміни до положень, якими регулюються особливості земельних відносин під час дії воєнного стану, зокрема до положень, якими визначається спрощений порядок встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок.

Зокрема, пропонується спростити порядок встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок (крім земель, віднесених до категорій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення, земель водного фонду, рекреаційного, лісогосподарського призначення) на територіях за межами населених пунктів у разі якщо стосовно таких територій відсутня затверджена містобудівна документація на місцевому рівні, для розміщення таких об’єктів:

  • будівель промислових та складів;
  • будівель сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства;
  • трубопроводів, комунікацій та ліній електропередачі (крім магістральних нафтопроводів та магістральних газопроводів);
  • комплексних промислових споруд (крім підприємств та споруд підприємств зі збагачення та перероблення ядерних матеріалів; споруд та печей для спалювання відходів; електростанцій атомних).

Відповідно до положень законопроєкту зміна цільового призначення земельних ділянок в таких випадках здійснюється:

  • за рішенням власника земельної ділянки шляхом подання ним заяви про внесення відомостей про змінене цільове призначення земельної ділянки до Державного земельного кадастру;
  • без розроблення документації із землеустрою;
  • на підставі мотивованого висновку органу містобудування та архітектури про дотримання обмежень у використанні земель, який є особливим видом містобудівних умов та обмежень.

Процедуру спрощеної зміни цільового призначення для зазначених потреб пропонується застосовувати протягом воєнного стану та п’яти років із дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідній окремій місцевості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати