21 травня 2024, 16:48

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника у спорі з фрахтувальником: деталі

«Ілляшев та Партнери»

Команда Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси іноземного судновласника у судовому спорі з фрахтувальником про невиконання ним зобов’язань щодо сплати демередж у зв’язку з простоєм судна при проведенні вантажних операцій в українському порту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У 2022 році іноземна компанія – власник танкера – уклала рейсовий договір чартеру судна з українським фрахтувальником. Під час перебування танкера під вантажними операціями в морському порту Рені (Україна) була нарахована плата за знаходження судна в порту з перевищенням терміну, представленого в договорі між сторонами, на загальну суму 102 тис. дол. США. Власник судна звернувся до фрахтувальника з вимогою оплатити рахунок, на що компанія погодилась та письмово підтвердила свої грошові зобов’язання. 

Проте у 2023 році іноземний власник судна отримав лише третину від вказаної суми в якості часткової оплати рахунку. З того часу і до сьогодні фрахтувальник так і не сплатив залишок суми. У зв’язку з порушенням фрахтувальником своїх зобов’язань, власник судна звернувся до юридичної фірми «Ілляшев та Партнери».

З метою захисту інтересів клієнта команда практики морського права ЮФ «Ілляшев та Партнери» підготувала та направила фрахтувальнику претензію з вимогою повністю оплатити рахунок. Адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» домоглися укладення угоди про врегулювання спору, згідно якої фрахтувальник зобов’язався погасити свій борг у відповідності до визначеного договором графіку.

Водночас фрахтувальник вчергове проігнорував свої зобов’язання, порушив умови укладеного договору та не погасив прострочену заборгованість, а також пеню, що виникла у зв’язку з несвоєчасним виконанням грошових зобов’язань за мировою угодою. Багаторазові спроби врегулювати спір з фрахтувальником у досудовому порядку не дали результату, внаслідок чого адвокати Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» звернулись до суду з позовом про стягнення заборгованості з фрахтувальника. 

03 квітня 2024 року Північний апеляційний господарський суд погодився з аргументованою позицією команди ЮФ «Ілляшев та Партнери» та постановив стягнути з фрахтувальника основний борг у розмірі 75 тис. дол. США, пеню у розмірі 25 тис. дол. США, а також судовий збір. Постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили з дня її прийняття.

Над проєктом працювали адвокат, радник, керівник Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Сергій Неділько та адвокат Дмитро Груба.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати